1 Tik 2 Tak

Öykü Seçkisi'nde okumak için: https://oykuseckisi.com/1-tik-2-tak/

image

Gözleri açık karşısındaki adama söylediklerini anlarmışçasına bakan genç adam diğerinin elindeki ne küçük feneri ne de gözüne yansıyan ışığı fark edebilirdi. Polisler merakla odanın ortasında dolanırken diğer odaya açılan kapıdan gözüken bir kadın koltukta ağlarken, yanındaki memur onu teselli etmeye çalışıyordu. Çocuğun odasındaki polisler küçük tarayıcılarını evin her tarafına koymuşlar, gelen verileri değerlendirmeyi bekliyorlardı. “Yine… (DEVAMI…)

Merhaba. Öykünün futuristik yapısı ve ana fikrinin tartışmaya açtığı konular açısından oldukça başarılı bir eser olduğunu düşünüyorum.
Monk kapasite açısından son derece güven verici olsa da pek sevilecek bir karakter gibi gelmedi bana (ki böyle bir zorunluluk da yok zaten. Sadece geri bildirim olarak yazıyorum.)
Sonuçta beğendiğim bir hikayeydi. İyi günler.

selamlar Murat Bey teşekkür ederim. Monk karakteri daha önce yazdığım birkaç öykünün ana karakteri, ayrıca yine onlardan birisi olan “evcil hayvan” öykümde biraz daha fazla bilgi veriyorum onun hakkında. monklar daha çok gizli kolluk güçlerini temsil ediyor. aslında ben onları seviyorum.
bunların dışında Monk karakterini içeren öykülerim insan hakları bildirisini temel alan öykülerden oluşuyor. yani maddeleri devlet için yorumluyorlar.
zaman ayırıp okuduğunuz ve iletiniz için çok ama çok teşekkürler. :slight_smile:

Merhabalar;
Öykünüzün kurgusunu beğendim. Hatta daha detaylı okumak istediğim bir kurguydu diyebilirim.
Fakat genel olarak anlatımda bazı sıkıntılar gördüm. Bazı yerlerde, birbirini takip eden cümlelerde yinelenen kelimeler beni biraz rahatsız etti. Bunun dışında, size tavsiyem noktalama işaretlerini daha çok kullanmanız. Böylece okurken cümlelerin daha anlaşılır ve akıcı olmasını sağlayabilirsiniz. Bazı cümlelerde uzanıp virgül, noktalı virgül eklemek istedim :slight_smile:

Bir diğer eleştirim ise, ‘dahi’ anlamındaki -de bağlacının hiçbir kelimede ayrı yazılmaması.

Tabi ki bunlar bir okur olarak acemice eleştirilerim. Monk 9’u başka bir öykü seçkisinde de okumak isterim.
Kaleminize, emeğinize sağlık.

selam sayın blusedai
zaman ayırıp okumanız bir yana yorumunuz için teşekkür ederim. işin aslı haklısınız genelde imla ve yazım hataları çok yapıyorum. elbette bu kabul edilebilir değil ama inanın ne kadar düzeltirsem düzelteyim yanlışlarım yine de oluyor. daha da kötüsü bazen hiçbir yanlışımı göremiyorum belkide görmek istemiyorum. gerekli düzeltmeleri yapacağımdan emin oabilirsiniz. monk 9 daha önce Baykuş temasında “evcil hayan” öykümde yer alıyor. aslında bir kaç öykümde daha var ama onları burada paylaşmadım. karakterimi insan hakları beyannamesindeki maddelere göre şekillendiriyorum ve umarım bitirebilirim.
ilginize, yorumunuza çok ama çok teşekkür ederim. :slight_smile:

1 Beğeni