Acayip Bir Kontrat

Öykü Seçkisi'nde okumak için: https://oykuseckisi.com/acayip-bir-kontrat/

image

Fırtınalı bir akşam, rüzgar bahçe kapılarını söküyor, ulu ağaçlar köklerine tutunmuş, hayvanlar kuytu köşelerde kendilerine siper olsun diyerek dağa taşa saklanırken, bordo deri zırhlı, iki kılıç taşıyan, gece karası saçlı, uzun boylu bir adam titreyen taverna kapısını tekmeleyerek içeri girdi. Elinde koyu renk kumaştan uyduruk bir torba vardı. Tavernadaki beş adam uykulu ve korkulu gözlerle… (DEVAMI…)

4 Beğeni

selamlar
Kaleminizin gücü inanılmaz! Baştan sona etkileyici ve yaratıcı bir öykü olmuş.Benim gibi odak sıkıntısı olanlar için birazcık uzun olmuş sanki:slight_smile: Çok keyifli bir öyküydü emeğinize sağlık…

1 Beğeni

Merhaba Skywalker :smile:
Güzel yorumun için teşekkür ederim. Hikâye dallı budaklı oldu bu sebeple öykü uzun oldu. Zaman ayırdığın için teşekkür ederim tekrar. Görüşmek üzere

1 Beğeni

Çok güzel bir olay öyküsüydü. Hezarfen ile Witcher’ın karışımı olması beni ayrıca mutlu etti, sevdiğim bir seridir. Bence uzunluğunu da hissettirmedi, hem tempoluydu hem de bol diyalogluydu aktı gitti okurken. Tebrik ederim son derece güzel olmuş.

Gelecek seçkilerde görüşmek dileğiyle.

1 Beğeni

Merhaba Murat,
Bu uzun öyküyü zaman ayırıp okuduğun için teşekkür ederim. Beğenmene de çok sevindim. Son dönem 3. Oyununu oynadıktan sonra biraz etkisinde kaldım sanırım. Ancak Hezarfenin uçmak için büyük kanatlara ihtiyacı olması ve bunu bir cadı avcısıdan istemesi fikri hoşuma gitti bu yüzden yazdım yazarken de eğlendim açıkçası. Tekrar teşekkür ederim. Görüşmek üzere.

1 Beğeni

Merhaba Erdoğan,

Öncelikle bu öykünden dolayı seni alkışlamak istiyorum. :clap:

Uzun, aksiyon dolu, mekanlar arası zıplayan, zamandan zamana akan ve bolca ilgi çekici karakter barındıran bir öyküyü minimum hata ile bizlerle buluşturmuşsun. Ne kadar zamanını aldı bilmiyorum ama ben öykündeki emeğe şapka çıkartmak istiyorum.

Başladığım ama bitiremediğim fantastik bir öykümle benzerlikler gördüm bu öykünde. Senin bitirebilmiş olmandan dolayı seni biraz kıskandığım doğrudur. Ben düzeltme yapmaktan ilerleyemiyorum bir türlü. :blush:

Hezarfen ve Witcher birlikteliği keyifli olmuş.

Kalemine, hayal gücüne sağlık.

1 Beğeni

Merhabalar,
Uzun, güzel bir öyküydü. Olayların gelişimi, karakterler, diyaloglar hepsi başarılıydı. Güçlü bir anlatımınız var, hayran kalmamak elde değil. Kurgu da oldukça güçlü ve etkileyiciydi. Çok uğraşılmış belli. Eleştiri olarak söylemiyorum da bahsedilen kadın karakterleri sevemedim. Diğer seçkilerde görüşmek üzere.

Merhaba Ufuk,
Yorumun beni çok mutlu etti. Seçki’de hep takip ettiğim yazarlardansın, beğenin benim için önemli.
Dediğin gibi bayağı emek verdim öyküye. Kafamda kurmak çok kısa sürse de yazmak ve vakit ayırmışken de en hatasıza ulaşabilmek icin elimden geleni yaptım. Öyküm #Sauron’unTohumu’dan sonra en içime sinen öykü oldu. Elbet hatalar ve bazı aksaklıklar oldu ancak iyi iş çıkardığıma inanıyordum.
Yorumun beni mutlu etti tekrar çok teşekkür ederim. Daha da iyilerinde görüşmek üzere :smiley:

1 Beğeni

Merhaba Duygu,
Hernan gibi tehlikeli bir adamla birlikte olan kadınların biraz tuhaf ve itici olması gerek diye düşündüm ama çok da öykünün odağında olmadıklarından fazla uğraşmadm.
Beğenin ve güzel yorumun için teşekkür ederim
Görüşmek üzere, daha iyi öykülerde :slight_smile:

1 Beğeni

Çok güzel bir öykü olmuş. Okurken, fantastik bir film izler gibi keyif aldım. Eline, kalemine sağlık.:slight_smile:

Uzun bir öyküydü okumana beğenmene çok sevindim. Ayırdığın vakit ve yorumun için teşekkür ederim:slight_smile:

Harika bir öykü. Anlatımınız ve kurgu tam tadında olmuş. Tebrikler. Yüreğinize sağlık. :pray:

1 Beğeni

Merhabalar, beğenmenize çok sevindim. Okuduğunuz ve yorum yaptığınız için teşekkür ederim:smiley:

1 Beğeni

Selam Erdoğan. :slight_smile:

Öykünü beğendim. Tarihsel bilgilerin (Doğruluğu tartışılır :slight_smile: ) fantastik kurguyla birleşmesini oldum olası severim. Eline koluna yüreğine sağlık. Layığı ile üstesinden gelmişsin.

Görüşmek üzere :slight_smile:

1 Beğeni

Merhaba Umut,
Ben Tarihi Fantazyaya çok aşina değilim. Fikir olarak hoş bir şey aslında. İşte Hezarfen’inki gibi hikayelerden neler çıktı. Bunun yanı sıra Seçki’nin temalı öykü etkinliği, bizleri belki de hiç değinmeyeceğimiz konularda yazmaya yönlendiriyor. Bu da biz yazarlara çok şey katıyor eminim.
Beğenin ve yorumun için teşekkür ederim Umut. Görüşmek üzere :smiley:

1 Beğeni

Merhabalar.

Öykü harika başlıyor ve belli bir ahenkle akıyor. Ayrıca kendine has bir ağırlığı var ve öykü, üzerindeki emeği ele veriyor. Olay çok güzeldi, mekanlar ve kültürler arası geçişte değişen anlatımı da çok beğendim.

Ek olarak diyaloglarda hoşuma gitmeyen bir şeyler vardı; sanırım biraz kuru, hareketlenmeye ihtiyacı var. Bazı kısımlarda da yazarın araya girmesi kişisel olarak çok hoşuma gitmedi ama metin için farklı bir renk kattığını da söylemeden geçmeyeyim. Bu dediklerim kişisel, ve zaten senin ve senin gibi takip ettiğim, kendime yakın bulduğum dostlarım için boş geçmemek adına ekleyebileceğim eleştiriler. Kaleminin profesyonel bir yazardan eksiği yok fikrimce. Bir aya sığdırılmış bir öyküde bunları yapabilmen takdir edilesi.

Benle ve Umut’la ortak öykü yazmak istediğini söylemiştin. Hala geçerliyse gelecek seçkilerden biri için seninle adımın yan yana durması çok hoşuma gider.

Ellerine, kalemine sağlık.

1 Beğeni

Merhaba Osman,
Öncelikle bu ay yazmamışsın üzüldüm. Umarım başka güzel bir projen içindir. Bu ay kurgumu çok hızlı yaptım hatasız ve güzel bir öykü için uğraştım. Yorumunu çok merak ediyordum. Güzel cümleler sarf etmişsin çok teşekkür ederim. Eleştirin yerinde zaten eleştirmeden oo süper olmuş diyip gecseydin zoruma giderdi. Aslinda araya hiç girmeden yazmak istedim bazı noktalarda durmamışım demek :smiley:
Beraber yazmayı ben de çok istiyorum. Önümüzde Kızılderili ve Özel Sayı var. İkisinden biri ya da bir sonraki konu benim için sorun değil. Her zaman seninle yazmak isterim.
Yorum ve beğenin için sağ ol var ol :slight_smile: