Çaresiz Kadın

Öykü Seçkisi'nde okumak için: https://oykuseckisi.com/caresiz-kadin/

image

Ve kadın gözlerini açtı… Derin derin nefes alırken bir yandan da etrafına bakıp olan biteni anlamaya çalışıyordu. Başında inanılmaz bir ağrı vardı. Nefes alışverişi hızlandı. Sol eliyle kapıya uzanmak istedi ama canı çok yandı. Büyük ihtimalle sol elinde en az iki parmağı ve elinin üzerinde ki birkaç kemik kırılmıştı. Üzerindeki şoku atlatmaya başladığında ilk fark… (DEVAMI…)

1 Beğeni

Merhaba. Elinize sağlık.

Çaresizliği güzel anlatmışsınız. Ama yeterince etkileyici olmamış. Biraz daha az detayla ve sizin anlatmanızla değil bizim anlamamızla ilerlese daha etkileyici olabilirdi. Birkaç örnek vereyim.

Bundan bir önceki cümlede zaten içeri çamur dolduğunu söylemişsiniz. Bence bu açıklama fazla olmuş.

Bu ve bunun gibi birçok cümle bana fazlalık gibi geldi. Bir kez daha okuyunca belki siz de hak verirsiniz. Ben o kadını dışarıdan izlemek yerine kendimi onun yerine koyup çaresizliği öyle hissetmek isterdim. Yaptıklarıyla, hissettikleriyle bunu bana yaşatabilirsiniz. Yaptığı şeyi bir kez de dışarıdan anlatınca gerçekçilik azalıyor. Duygu azalıyor.

Ben çok sorun etmem ama eklerin kullanımı benim görebildiğim her yerde yanlıştı. Ayrıca birkaç yer dışında virgül de görmedim. Bence o konuya biraz daha özen gösterin.

Sonuç olarak biraz daha gayretle bence daha iyi işler yapabilirsiniz. Bahsini geçirdiğim eksikler çok hızlı düzeltilebilecek eksikler. Daha fazla üretin. Elinize sağlık.