Çöpçü

Öykü Seçkisi'nde okumak için: https://oykuseckisi.com/copcu-sema-dursun/

image

Gökyüzü biraz farklıydı o gün. Her zamanki gibi yağmur yağarken, Hasan evin saçağında yoktu. Hasan’ın adını da bilmezlerdi aslında. Çöpçü kalmıştı adı. Ama yağmur öyle şiddetli değil de okşar gibi hani rahmet dedikleri gibi yağıyordu. Mutlu ediyordu gökten düşen her damla, öyle narin öyle başka. En sevdiğiniz renk ne ise işte öyle yağıyordu. Hasan bilirdi… (DEVAMI…)

1 Beğeni

Oykude gecen yağmurun guzel betimlenmesinden yada hasanin kendine kurduğu guzel dus dunyasindan olsa gerek tadi damagimda kaldi. Oldukca hos ve samimiyet içeren bir oykuydu.yalnizca beni karakterin adinin surekli tekrar edilmesi birazcık rahatsız etti. Bir de batakliga batarken hasanda olusan duyguları biraz daha derinden hissetmek daha hos olurdu gibime geldi. Elinize saglik :blush:

1 Beğeni

Merhabalar,

Kısa öykü yazmak zordur ama tadı da başkadır; yazara üzerine düşebileceği nice zaman bırakır ki bu da harika bir avantaj. Öte yandan dezavantajları da yok değil; minik bir metinde küçücük bir hata bile okuyucuya devasa gibi gözükebiliyor. Misal, birkaç yerde aynı cümle içinde kelime tekrarına düşmüşsünüz. Bir iki yerde de virgül eksikliği cümleyi anlamayı zorlaştırıyor.

Kısacık bir alana sığdırdığınız karakter detaylarını ve ‘‘Hasan, Ahsen’den başkasını görmüyor, koklamıyor, duymuyordu.’’ cümlesini ise çok sevdim.

Ellerinize kaleminize sağlık.

1 Beğeni

Merhabalar,

Anlatımınızı güzel ve akıcı buldum. Başlarda Hasan isminin fazla geçmesi beni de birazcık rahatsız etti.

Yalnız, öykü çabucak bitti. Daha uzun olsaydı da bu kadar çabuk finale bağlanmasaydı keşke. Böylelikle okur olarak öykünün dünyasına daha fazla dahil olabilirdik, diye düşünüyorum. Kaleminize sağlık. :slight_smile:

2 Beğeni

Merhabalar, çok teşekkür ederim yorumlarınız için. Öykünün sonları biraz aceleye geliyormuş gibi oluyor haklısınız ama bunu düzeltmeye çalışıyorum.

Ben beğendim. Güzel olmuş.

1 Beğeni

Tam öyküye kapılmış gidiyordum ansızın bataklıga gömülmek haksızlık bence. Telafisi olmalı. Tesekkur ederim güzel öykü için.

1 Beğeni