Corvus Gezegeninde Yalnız Bir Adam

Öykü Seçkisi'nde okumak için: https://oykuseckisi.com/corvus-gezegeninde-yalniz-bir-adam/

image

900. Gün Ben, ben sanırım delirmeye başladım. Zihnim karmakarışık. Artık aklımı nitelikli olarak kullanabildiğimi sanmıyorum. Ben yere düştüm ve saatlerce oradan kalkmadım. Ve saatlerdir bir şey yemedim. Belki on beş saat. Karnım acıkmadı ki! Kendimi toparlamalıyım. Nasıl yapacağımı biliyorum. Ruhsal olarak tükendim. Ve böylece bedenim de tükendi. Güçlü bir nefes darlığı çekiyorum. Bu lanet mekiğin… (DEVAMI…)

Bir hafta boyunca hikayeyi tasarladım fakat yazma işi son güne kaldı. Bu yüzden pişmanım. Ama yine de okunmaya değer olduğunu düşünüyorum. Olumlu olumsuz yorumlarınız beni mutlu edecektir.

Iyi kurgulanmış, seviyeli bir hikaye. 1.tekil de yazmak zordur. Gayet iyi kotarmışsın. Tek kişilik hikayeler için vicdan sorgusu önemlidir. Aşırıya kaçmadan sorgulamış karakter.

Öykülerde önceleri derinlemesine incelenemeyen karakter sorunsalı olduğunu düşünürdüm. Ama sonradan anladım ki imgeler, anlık jestler veya herhangi ufak bir detay öykülerdeki karakterlerin iç dünyalarının anahtarı oluyor. Beğenmene sevindim. İyi bir öykü yazarından eleştiri almak güzeldi.

Merhaba Hüseyin, öykünün temasıyla bağlantılı olarak “log” tutarak anlatılan bir hikaye olmasından keyif aldım, bu tarz her zaman hoşuma gitmiştir. sen de sahiden iyi toparlamışsın. Sonunu da iyi bağlamışsın. Ama tabii ki tek günde yazmanın fazlalıkları ve kıvrımları öykülerinde duruyor. Naçizane bir öneri olarak, kurguyu canlandırmak adına günleri sıralı değil de karışık anlatabilmeyi deneyebilirdin. flashforward vs tarzında.

senin yazdıklarını takip edeceğim. kolay gelsin.

“Naçizane bir öneri olarak, kurguyu canlandırmak adına günleri sıralı değil de karışık anlatabilmeyi deneyebilirdin. flashforward vs tarzında.”

Evet, çok mantıklı. Ayrıca bahsettiğin kurgu yöntemi öyküye daha fazla derinlik katardı. Fakat bu sefer uzama ihtimali olabilirdi. Beğenmene gerçekten sevindim. Teşekkür ederim.

Çok begendim. Yalnız bir adamı uzayda ya da belki bir adada harika anlatmışsın. Sonra bilimkurgu öğeleri de çok başarılı. Finali de çarpıcı olmaktan çok (ki çarpıcı) yalnız adamın psikolojisini tamamlayan yetkin bir final. Ayrıca nasil kinudan bağımsız bir sinematografi varsa bu öyküde de konudan bağımsız bir edebiyat da var. Tebrik ederim.

1 Beğeni

Öykü çok iyiydi. Cümleler akıcı ve anlaşılırdı. Merak içinde okudum. Özellikle sonunu beğendim. Karakterin iç dünyası çarpıcı şekilde ortaya dökülmüş. Zor durumların insanı nasıl seçimlere itebileceğini gösteriyor. Ellerinize sağlık.

1 Beğeni