Dan Dini Dan Dini Dastana

Öykü Seçkisi'nde okumak için: https://oykuseckisi.com/dan-dini-dan-dini-dastana/

image

İçine dökülür ya hani insanın. Biraz kasvet, biraz keder ve bir sürü kötü fikirle beraber, unutmak istediği geçmişi. Gecenin yorgunluğu der geçersin, hâlbuki daha yeni başlamıştır gece. Masumdur yani karanlık. Bir an evvel evde olsam, ayaklarımı uzatsam diye koşar adım yürürsün ama eve gelince de patlarsın sıkıntıdan. Ninni söyleyen bir televizyon karşısında kapanmakta olan gözlerin,… (DEVAMI…)

1 Beğeni

Merhaba Umut Bey,

Bu sanırım şimdiye kadar okuduğum en samimi ve içten öykünüzdü. Düşünme eyleminin dalgalar halinde üzerime hücum ettiği bir metin okudum. Yaşanmışlık vardı öykünüzde. Hayattan küçük küçük kareleri alıp onları daha büyük tablolara çevirmişsiniz.

Akıcı ve sade bir anlatımla iyi bir işi kotarmışsınız. Tebrik ediyorum sizi.

Önümüzdeki seçki için öykünüzü bekliyorum. :slight_smile:

1 Beğeni

Vakit ayırmanız çok değerli. Değerlendirmeniz için çok teşekkür ederim.

Saygılarımla

1 Beğeni

Merhaba :slight_smile:
Bu öykünüz, düşsel bir yolculuk gibiydi. Epey beğendim.
Çok gerçek, çok zihin aralar bir anlatımdaydı.
Ellerinize sağlık, görüşmek üzere.

1 Beğeni

Teşekkür ederim Gaye hanım. Zaman ayırdınız, fikrinizi paylaştınız. Eksik olmayın.

Görüşmek üzere, saygılarımla

Merhaba @Umutunjelibonu;

Kasvetli bir öykü yaratmışsınız. Duygusallığı çok iyi aktardığınızı düşünüyorum cümlelerinize. Psikolojik tasvirler ve çıkarımlar son derece başarılıydı.
Arafta görüşmek üzere… :slight_smile::pray:t2:

1 Beğeni

Çok teşekkür ederim, eksik olmayın. Ziyaretiniz mutlu etti.

Görüşmek dileğiyle

1 Beğeni

Merhaba @Umutunjelibonu,

Standart, dingin, psikolojik çıkarımların ön planda olduğu bir öykünüzü okudum yine. Bunu zaten çok iyi başarıyorsunuz.

Farklı olarak, yine soyut yollarla ama somut bir olay örgüsü ve olayların son derece güzel bir tempoda açık edildiği ve ulaştığı nefis bir de final okudum bu kez.

Ellerinize sağlık…

1 Beğeni

Değerli yorumlariniz için çok teşekkür ederim. Zaman ayırmışsınız, eksik olmayın.

Görüşmek dileğiyle, saygılar

1 Beğeni

Merhaba Umut yine harika bir öykü yazmışsın. Okurken her bir cümlesini hissedebildim. Duyguları çok güzel yansıtmışsın. Kalemine sağlık. Araf için kesinlikle yazmalısın.

1 Beğeni

Çok teşekkür ederim. Ziyaretin önemliydi. Daha moralli olman güzel. Araf ve sonrasında olmayı düşünmüyorum.

Saygılarımla

1 Beğeni

Merhaba @Umutunjelibonu

Elinize sağlık, karakterinizin duygu aktarımını ve öykünüzün soyut-somut dengesini çok başarılı buldum. Okuyucuya vermediğiniz ip uçları için de ayrıca tebrik ediyorum. Eğer açık etseydiniz, sanırım odak değişir ve yaratmak istediğiniz kasvet dağılabilirdi.

Görüşmek üzere

1 Beğeni

Teşekkür ederim.

Saygılarımla

1 Beğeni

Merhabalar.
Geçen ay tarzınızın bana uzak olduğunu belirterek yorum yapmama kararı almıştım ama bu ay gerçekten beni de içine almayı başaran iyi bir öykü okudum. Elinize sağlık.

1 Beğeni

Teşekkür ederim, saygilarimla