Denizci Ufka Ulaşmaya Çalışırken

Öykü Seçkisi'nde okumak için: Denizci Ufka Ulaşmaya Çalışırken – Aylık Öykü Seçkisi

image

Evvel zaman içinde kalbur saman içinde, Aradan sayısız yıllar akıp geçtiğinde, Kafdağı’ndan macera arayan ışıltılı bir peri, Girmiş açık bulduğu ilk pencereden içeri. Kafdağı’nın güzelliklerini fısıldamış insana, İnsan görmek istemiş güzellikleri, kalkmış ayağa. Denizleri aşmış perinin fısıltıları kulağında. Dönüp durmuş Dünya’nın çevresinde merakla, Bir gün o güzellikleri görebilmek uğruna. Artık geçmiş fark ettiğinde hatasını, Son… (DEVAMI…)

3 Beğeni

Çok güzel bir öyküydü. Öykünün başında yazdığınız dizeler öyküyle ve kurulan hayallerle birleşince masalsı bir hava olmuş. Özellikle son paragraf çok anlamlıydı. Hatta bir yere de not ettim :smile:

Beğendiyseniz ne mutlu bana! Kayıp Rıhtım’da yeniyim, yorumunuzu benim için çok değerli. Zamanınızı ayırıp okuduğunuz ve yorum yazdığınız için teşekkürler.

Merhaba @blue_sapiens
Rıhtımda yenisin, hoşgeldin. Benimde üçüncü ayım. Umarım kalıcı oluruz :slight_smile:
Öykündeki cümleler gerçekten iyi. Sadece konuyu biraz daha derinleştirebilirdin.
Tebrikler.
Ellerine, düş gücüne sağlık.
Sonraki seçkilerde görüşürüz.

Umarım kalıcı oluruz dediğiniz gibi :slight_smile: . Tavsiyeniz için çok teşekkürler, öykü seçkisinden bitiş tarihinden 1 gün önce haberim olduğu için biraz aceleye geldi, affola :slight_smile: .
Güzel sözleriniz için tekrardan teşekkür ederim.

Merhabalar
Öykü masalsı ve samimiydi. Betimlemeleri ve karakterin ruh dünyasını sevdim. Yine de bazı kısımlar biraz yüzeysel geldi. Biraz daha detayla çok hoş olabilirdi. Diğer seçkilerde görüşmek üzere. :slight_smile: