Geri Dönüşüm

Öykü Seçkisi'nde okumak için: http://oykuseckisi.com/geri-donusum/

image

Moskito şehrinin banliyölerini besleyen nehir kuruyup gitmişti. Ölüm ya da yaşam yoktu şimdi orada, sadece hızla tükenen bir varlık tiyatrosu vardı. Dibinde, nereden geldiği meçhul, bir devin cesedi uzanıyordu. Bu koca cesedin biraz ötesinde ise mutant bir kel kartal kanatlarını açmış, bu üç metrelik mesafeye tüm dünyayı hapsetmişti. Sarı kasketli bir işçiler ordusu tekrar geliyordu… (DEVAMI…)

Yine ilk ben yorum yapıyorum ve bu sebeple yine biraz şaşkınım. Allah vergisi bir yeteneğiniz var kesinlikle .
Geçen ay dizelpunk etkisi vardı bu ay siberpunk etkisi var öykünüzde. Ama daha ötesi şu ki bu fantastik bir düzyazı şiiri aynı zamanda. Yetiye kurduğunuz bağlantı çok zekice olduğu gibi duygusal olarak da tam bir climax etkisi taşıyor. Şu ünlü şizofren pelikan da cabası…
En önemlisi bu gerçek anlamda bir öyküydü. Bir şeyin parçası olmayan kendi başlangıcı ve bitişi olan başlı başına bir hikaye.
Çok tebrik ederim.

Sizi tekrar görmek çok güzel, özellikle de o detayı farketmiş olmanız beni çok mutlu etti. Bu seçkiye daha deneysel bir metinle katıldım, biraz şüphem vardı “acaba oldu mu?” diye. Beğenmenize sevindim.
Bir sonraki seçkilerde de görüşmek üzere.

Merhabalar.

Geçen ayki öykünüz gibi bu da oldukça farklı ve lezzetliydi.
Biraz kapalı, okuyucuya her şeyi vermeyen, anlamaya zorlayan bir metin; en çok hoşuma giden. Çok başarılıydı. Seçkide farklı bir renksiniz ve hızlı bir başangıç yaptınız. Anlatımınız güçlü ve gücü idare etmeyi de çok iyi kotarıyorsunuz.

Anlatım yer yer çizgisini terk ediyor, farklı bir üsluba kayıyor gibiydi okurken ama bunu bilerek yaptığınızı düşündüm, bu şekliyle bile öykü belli bir ritme sahipti.

Ellerinize sağlık, gelecek seçkilerde de görüşebilme umuduyla.

Merhaba,

“Geri Dönüşüm” okuduğum ilk öykünüz oldu ve şimdi ilk işim (Osman’ın söylediği üzerinden anlıyorum ki, geçen ay da bir öykünüz varmış.) diğer öykünüzü de okumak olacak. Murat Barış Sarı ve Osman Eliuz’dan daha farklı bir şey söyleyemem sanırım öykünüz için. Çok beğendim. Farklı, zor ve başarılı. Antenin çalınması ve televizyonun yokluğu sonrasında gelen daha doğrusu ancak o zaman gelebilen başkaldırı anlamlıydı. Çok nokta var burada değinebileceğim ama uzatmayayım. Kaleminize sağlık diyorum. Üstün bir haya gücü ve aktarım kalitesi var öyküde.

Gelecek seçkilerde de görüşürüz umuyorum…