Gitmesin, Gittiği Yerde Gülmesin Büyüsü

Öykü Seçkisi'nde okumak için: Gitmesin, Gittiği Yerde Gülmesin Büyüsü – Aylık Öykü Seçkisi

image

Gerekli malzemeler: Dil otu, yılan otu, kereviz sapı, saçından bir tutam, tükürüğünden bir damla, kirpiğinden bir tel, domuz yağı. Ayakları. Domuz yağı? Domuz. Bulamam. Büyü iptal. Malzemeler aklımda kalmıştır sanıyordum. Ayakları gerekmiyor olabilir mi? Ayaklarını kesersem gitmez zaten. Büyü meşakkatli. Ayak kesmek de. Kemiği tek hamlede nasıl bölüyorlar acaba? Gözlerimi bir türlü açamadığım filmlerde kolunu… (DEVAMI…)

3 Beğeni

Merhaba @Elif
Öykünüzü çok ama çok beğendim. Ellerinize sağlık.
Sevgiler.

Merhaba @Lightsky,
Çok ama çok teşekkür ederim, mutlu oldum.
Sevgiler.

1 Beğeni

Sevgili @Elif

Bu ay temayı görüp de yazmamazlık etmeyeceğini biliyordum. Hem gülümseyerek hem de merakla okudum. Gülümsedim çünkü yazı dilin okuyucuya hızla geçen bir kapsayıcılığı var yani dışlayıcı değil, sadece kendin için değil okuyucuyu düşünerek de yazıyorsun. Merakla okudum çünkü senin öykülerinin vazgeçilmezi süpriz öğesini nereye yerleştirdiğini bulmak genelde şizofrenik bir tecrübe oluyor (kesinlikle iyi manada söyledim).

“Canavarlar yatağın altında değil, kafanın içindedir” diye bir söz hatırlıyorum. Senin öykünde bunu masala döküp ortaya çıkarmış.

Eline ve düş gücüne sağlık
Sevgiler
Dipsiz

Merhaba @Dipsiz,

Kesinlikle atlayamayacağım bir temaydı. Tam da yoğun masal araştırmaları yapmam gereken bir aya denk gelmesi, benim için komik bir işaret gibiydi. Senin için öykünün vazgeçilmez sürpriz öğesi ne oldu? Çok merak ettim.

Eğlenmene çok sevindim.

Sevgiler!

tam olarak şu sırada:

“İyice karıştır hepsini, karıştır, karıştır, karıştır. Sür, oh, oh, şuraya da, saçlarıma, memelerime, popoma. Kollarıma. Bacaklarıma. Kokusu müthiş.”

“İştah açma, yüz yıllık masala yollama, iştah kap… Masala yollama!”

“Kocaman bir kazanın içinde dönüp duruyorum. Boyum kadar kazan. Ben boyum kadar değilim. Uf, ısındıkça kazanın dibindeki ayaklarım yanıyor. Ne oldu birden?” ile başlayan paragrafın hepsi ile de sonlanıyor.

Sevgiler
Dipsiz

1 Beğeni

Ben de eğlendim şimdi, teşekkür ederim. :partying_face: :partying_face: :partying_face:

Çok keyifli bir öyküydü. Sizin öykülerinizi merakla bekliyorum, yazım şekliniz hoşuma gidiyor. Gelecek öykülerde görüşmek dileğiyle, sevgiler

Merhaba @Elif

Son derece neşeli ve masalsı bir anlatımla ancak çok hüzünlü ve acı bir olayı anlatmışsın. Cadının kaşığı, …izm ve devamında mühimizm konseptlerini çok beğendim.

Ama hepsinin sonunda çok üzücü bir şeydi olan biten.

Gelecek seçkilerde görüşmek dileğiyle…

Çok teşekkür ederim. Görüşmek üzere.

Merhaba,

Aslında hiç acı ve üzücü bir şey yazdığımı fark etmedim. Eğlenmiştim yazarken.

Çok teşekkür ederim okuduğunuz için. Görüşmek üzere.

1 Beğeni

Merhaba, evet çok eğlenceli bir öykü olmuş.
Gitsin gittiği yerden de geri dönmesin büyüsü yapasım geldi :slight_smile:
Görüşmek üzere

Büyüye teşviğin suç olmadığını umuyorum. :mage:

1 Beğeni

Ellerinize sağlık. Çok güzel, akıcı, tatlı bir öykü okudum.

Teşekkür ederim. Öykümle güzel zaman geçirmenize sevindim.