Gönülsüz Yolculuk

Öykü Seçkisi'nde okumak için: Gönülsüz Yolculuk – Aylık Öykü Seçkisi

image

Ferit ve Betül Aral çifti, yeni evli her çift gibi, birbirlerini tanımaya çalışıyorlardı; yeni kurdukları ailelerini sosyal çevrelerine sevdirmeye çalışıyorlardı; ailelerini sevdirmek için gösterdikleri bu çaba onlar için büyük bir sorumluluk haline geliyor, kimi zaman ruhlarını, kimi zaman ilişkilerini yoruyordu. Bu çift ile tanışan herkesin düşünceleri ilk zamanlar ortak oldurdu: birbirlerini çok seven iki aklı… (DEVAMI…)

1 Beğeni

Merhaba @HGA,

Öykünüzden, bir aile terapisi seansına katılmışım tadı aldım açıkçası. :slight_smile:

Piramit temasına bağlamanız iyi ve bir ailenin “sorunlarını” aktarmanız da iyi ama edebi yönden daha kuvvetli olabilir miydi diye düşündüm. Ayrıca konuya bakınca da neden sorun yaşıyorlardı ve sadece uçakta Ferit’in mesleğini yerine getirmesiyle mi sorunlar çözüldü, bu kısmı çok anlayamadım. Edebi anlamda daha derin bir ilişki öyküsü olabilirdi diye düşünüyorum.

Sonuna kadar ne olacak diye heyecanla okudum yine de. :slight_smile:

Emeğinize sağlık.

Sena

Selamlar @Senaa

“Aile terapisi seansı” hissi, aslında yaratmak istediğim tepkiydi, teşekkür ederim. :slight_smile:
Öykü çok aceleye geldi ve anlatmak istediklerimin çoğunu anlatamadım. O yüzden eleştirilerinizi haklı buluyorum.

Saygılar,
Günay Hakan

1 Beğeni