Kanadı Kırık Bir Ağıt

Öykü Seçkisi'nde okumak için: Kanadı Kırık Bir Ağıt – Aylık Öykü Seçkisi

image

Meraklı ve mütemadiyen fotoğraf makinalı Japon gezginler de, üzerine her an bir yeniçeri mangası hücum edecekmiş ürkekliğiyle tarihi yarımadayı gezen Avusturyalı turistler de Sultanahmet Camii’nin nerede olduğunu gayet iyi bilir. Yine de Ayasofya ile Sultanahmet’in siluetleri arasında gizlenen ve içinde IV. Murad’ın da mezarının bulunduğu türbeyi bulabilmek zor iştir. Bir zamanlar sırtlarını yedi tepeye verip… (DEVAMI…)

2 Beğeni

Değerli hocam;
Sözleriniz ve kullanmaktaki ustalığınız tartışılmaz. Beğeni ve ilgi ile takip edeceğim.

1 Beğeni

Çok teşekkür ederim Nilüfer, çok naziksin. :slight_smile: Sevgiler

Üslubunuza hayran kaldım. Baştan sona derin bir anlam yüklüydü cümleleriniz. Çok daha uzun olsaydı da kendimi kaptırırdım eminim. Karga seçimi hem daha gizem katmış, hem de kurgunun etkisini artırmış. İtalik yazılan kısımlar, sanki güzel bir şarkının melodisini dinliyormuşum gibi hissettirdi bana. Ellerinize sağlık.

1 Beğeni

Dönütleriniz için teşekkür ederim. Beğenmenize de sevindim. Kabaca 1000 kelimelik bir öykü olmasına rağmen dil işçiliği, yani dönem kelimeleriyle şiirsel bir ritm yakalamak, oldukça vaktimi aldı. Daha uzun olabilirdi, hatta çok daha güzel olurdu ama dürüstçesi, zaman baskısı yüzünden muhakkak hata yapacaktım ve ortaya ham bir metin çıkacaktı. Selamlar