Kaptan Galaksi'nin Z Planı

Öykü Seçkisi'nde okumak için: Kaptan Galaksi’nin Z Planı – Aylık Öykü Seçkisi

image

Bu hikâyedeki kişi ve olayların gerçek kişi ve olaylarla hiçbir ilgisi yoktur. “Hurda Film heyecanla takdim eder!” Çocukluğumuzun en maceralı saatleri bu anonsla başlardı. Işıklar söner, perdede hayaller canlanır, simit ve gazoz eşliğinde görülmemiş yeni dünyaların keşfine çıkardık. Kaptan Galaksi’nin miğferi baretten, üniforması yeşil bir yağmurluktan bozmaymış, savaştığı canavarlar köpük ve kartondan yapılmış, dekorlar suntaymış,… (DEVAMI…)

Merhaba @Refik

Öykünüz çok keyifle okudum. Elinize sağlık. Bazı metinler keşke bitmese dedirtir, sizin ele aldığınız metin de böyleydi. Konusu, barındırdığı nostalji, karakteriniz o kadar gerçekti ki, öykünün başına koyduğunuz nota şaşırmamalı. 300 yıl sonrasını göremeyeceğiz ama şimdiden bir şeyler çıkartabiliriz belki :slight_smile:

Tekrar kaleminize sağlık

Merhaba @Muge_Kocak

Çok teşekkür ederim, öyküyü hurdaya mı çıkarsam diyordum, yorumunuzu okuyunca vazgeçtim.
Binbir Gece efektini seviyorum, öykünün içinde kaybolmayı, hiç bitmeyecekmiş zannı veren anlatılar kurmaya çalışıyorum, siz bunu fark etmişsiniz. Masal içinde masal’ı gören bir okurum var, ne mutlu bana :slight_smile:

Kimbilir, belki : )

Tekrar teşekkürler

1 Beğeni