Karanlık Taraf

Öykü Seçkisi'nde okumak için: Karanlık Taraf – Aylık Öykü Seçkisi

image

Babasının sahip olduğu şirket binasının çatı katındaydı. Ayaklarını aşağıya sarkıtmış otururken, bir düşünceye takılmıştı. “Karanlık tarafa çekilip ve oraya uyum sağlayan kişinin yapamayacağı hiçbir şey yoktur. Birini bile bile oraya çeken insan, kendi sonunu da hazırladığını hiç aklına getirmiş midir?” diyerek saçlarını havalandıran rüzgâr eşliğinde kafasındaki bu sorunun cevabını arıyordu. Ahmet, iki yıl önce babasının… (DEVAMI…)

Hasan merhaba,
Akıcı ve güzel ilerleyen bir öykü olmuş. Sadece sonda “Kendini çocukken izlediği Tazmanya canavarına benzetiyordu” cümlesinde biraz tuhafsadım. Tema ile bağlantı kurmak için kurulmuş hissi veriyor. Ancak öykün bir solukta okunup akıcı bir şekilde ilerliyor. Elinde sağlık. Diğer Seçki’lerde görüşmek üzere

1 Beğeni

Merhabalar,
Okuduğunuz ve yorumunuz için teşekkür ederim. “Kendisini küçükken izlediği Tazmanya Canavarı’na benzetiyordu.” cümlesini yazarken; Tazmanya Canavarı’nın yıkıcı gücü onun normaldir ve yarattığı zararlardan bir pişmanlık duymaz. Bu şekilde düşündüğüm için bağlantıyı oradan kurup cümleyi yazdım. Görüşmek üzere :slight_smile:

Tazmanya Canavarı’nın kendi halinin yıkıcılığı ile karakteri iyi eşleştirmişsiniz. Akıcı, ne anlattığını bilen bir öyküydü.
Elinize sağlık.

1 Beğeni

Değerli yorumunuz için çok teşekkür ediyorum. Görüşmek üzere