Karlar Yağmaya Devam Ediyordu...

Öykü Seçkisi'nde okumak için: https://oykuseckisi.com/karlar-yagmaya-devam-ediyordu/

image

Şubat 26: Kaybolmuştu… İnsanların kardan dolayı evlerine hapsolduğu bu şubat gününde, üzerine bir palto dahi almadan kaybolmuştu. Arkasında da bir not bırakmıştı: onu bulmaya gidiyorum, beni aramaya kalkmayın. Kimselere haber vermeyin. Ev ahalisinin kimseye haber vermeye yüreği zaten yoktu, polise ulaşmayı düşünmemişlerdi bile, ama bulacaklardı bir şekilde, kendi aralarında halledeceklerdi. Kızın bıraktığı notu eve son… (DEVAMI…)

Gulyabaniye farklı bir bakış açısıydı. Gayet düzgün yazılmış bir öyküydü aynı zamanda. Beğendim.

Sevgili Selim

Ortaokulda birbirimize korku hikayeleri anlatirdik. Yillar gecti ama okulun bahcesinden gorunen ve bahsetmekten usanmadigjmiz o iki katli ev hala gozumun onundedir. Senin oykun bana o zamanlarda korku, gerilim ve merak unsurlarina ne kadar ilgili oldugumu hatirlatti. Bu unsurlari kullanisindaki yetenegini selamliyorum.

Ilave olarak, herhalde oykuyu yazdiktan sonra duzeltmeler icin vaktin olmadi. Zaman kaymalari, gramer ve cumle yapilari ile bazi ufak dokunuslari sanirim bahsetmeye gerek yok.

Daha uzun zamanda ve tum ozenini verme imkaninin oldugu oykulerde gorusmek uzere.
Eline ve dus gucune saglik
Sevgiler
Dipsiz