Lahitteki İz

Öykü Seçkisi'nde okumak için: Lahitteki İz – Aylık Öykü Seçkisi

image

2/33 Yüksek surlarıyla, onlarca mil öteye uzanan bahçeleriyle, şehir meydanının doğusunda, yoğunluğu her daim devam eden ve hemen her şeyin kolaylıkla bulunabildiği büyük pazar yeriyle, şehrin güneybatısını örten Doğu Monrhas Dağı’nın tepelerinden inen serin havayla yıkanan onlarca sokağıyla, yirmiye yakın dilin konuşulduğu, yüz bin kadar insanın yaşadığı, yüzlerce yıl boyunca nice büyük hadiselere tanıklık etmiş… (DEVAMI…)

Merhabalar,
Bende ilk öykümü bu ay yazmıştım. Kutsal Mühür – Aylık Öykü Seçkisi Sonra burada diğer öyküleri okurken fark ettim ki normal roman gibi yazmışım. Öykünün kısa bir anlatım içermesi gereken bir hikaye çeşidi olduğunu unutmuş olmalıyım. :sweat: Önemli olan karakter ve çevresinde anlık gelişen olaylar olduğunu bildiğim halde fazla diyalog içerdiğini bile fark edemedim. Diyalogların mümkün olduğunca az olması bence öykünün temasını zenginleştirmek için kullanılabilir. Bundan sonra diyaloglar yerine anlatılmak isteneni yaşanan olaylarla anlatmaya odaklanacağım. Üzerine düşündürecek olayların öykünün önemli bir parçası olması gerektiğini ve sonunda da çözülmesi gereken bir olayı konu alması gerekiyor. İlk kez yazdığım öykümde anlatmaya çalıştığımın fazlasıyla uzun olması yüzünden anlaşılamamasını acemiliğime bağlıyorum. Senin de anlatmaya çalıştığın bir konu olmadığını fark ettim. Sadece bir romanın başlangıcını yazmış gibiydin. Ama anlatım tarzın hoşuma gitti. :+1:

şuan beğendiğim öykülerde en üste yükseldi. bitmesin istedim. roman olsaydı da okusaydım dedim. elinize sağlık.