Mektup Denizi

Öykü Seçkisi'nde okumak için: Mektup Denizi – Aylık Öykü Seçkisi

image

Bunaltıcı yaz günlerinin en değişik özelliğinden biri, bitmek bilmeyen bir tutku açlığı bana göre. Aklınızın ucuna getirmeyeceğiniz eylemleri yapmak isterken bulabiliyorsunuz kendinizi. İlginç yanı ise, sanki bu isteklerin, yıllardır içinizde sönmek istemeyen bir ateş gibi kavurması bedeni. “Yapmazsan ölürsün” modeli bir açlık ile yeni hobiler, farklı aktiviteler içine girmekten imtina etmiyorsunuz. Böyle bir haleti ruhiye… (DEVAMI…)

1 Beğeni

Merhaba
Çok samimi bir öykü olmuş. Okurken insan kendi hayatından, çocukluğundan bir şey bulabiliyor. Bazı cümleleri özellikle sevdim, hikayenin doğallığı artırmış:

Böyle içten yazılmış bir öyküyü okuduğum için mutlu oldum. Diğer seçkilerde görüşmek üzere.

Çok teşekkürler yorumunuz için.
Beğendiğinize sevindim.

Sıkıcı bir dille anlatılmış bir hikayeydi, kurgu olarak zayıf . Hikayenin sonu gelsin diye okudum . Elbette bir emek var lakin bence kendinizi geliştirmeye devam etmelisiniz. Diliniz çok yavan ve merak ettirmiyor konunun devamını . Karakter üzerinden uzun zaman geçmesine rağmen hala bekliyor olması karakterin biraz boş bir son gibi geldi. Zaman içinde su ve ağırlık ilişkini öğrenip gerçeklerle yüzleşmek iş olması, şişelerle mektuplara cevap gelmesi kurmacası belki çocuk olsam etkilenirdim bu bir çocuk öyküsü ise olmuş ama büyükler için değil sanıyorum.