Mikhail

Öykü Seçkisi'nde okumak için: https://oykuseckisi.com/mikhail/

image

Kaza-bela için nazar rünü. Mavisi kertenkele kanından, beyazı mantar sütünden, siyahı Kara Dağ’ın kömüründen olmak zorundaydı. Elem-keder için muska rünü. Derisi yaban öküzünden, kağıdı pür ipek kozasından, boyası sadece ama sadece Mena Kaynağının suyundandı. Gam-Tasa-Musibet için kurşun rünü. Tası Yayık Ovaların çamurundan, kurşunu Hikmet Madenlerinden, kaşığı Gengene Çamlarından. 15’inden gün alıyordu Marlen. Haberi duyduğunda, fısıltıların… (DEVAMI…)

Merhaba Miraç. Bu tarz “kontrol grubu” öykülerinden genelde keyif alırım. Bu açıdan finaliyle bu türün gereklerini başarıyla yerine getirmişsin. Bilim insanlarının implantlarını da çok başarılı buldum.
Ana karakterlerin konuşmasında açık saçık tabir edilebilecek kısımların günlük hayata dair hoşluklar olduğunu düşünüyorum. Ayrıca bazı eski kelimeler de kullanılarak atmosfer katkı sağlanmış.
Ne yalan söyleyeyim ilk başta Bright’tan etkilendiğini düşündüm ama sonrasında beni şaşırttın. Tebrikler bu açıdan.
Tabi herşeyin ötesinde ana fikri açısından aslında son derece düşündürücü, karamsar ve nihayet (maalesef) gerçekçi bir mesajı da var öykünün.
Sonuç olarak, dolu, iyi düşünülmüş, sürükleyici ve güzel bir öykü olmuş, beğendim. Gelecek seçkilerde görüşmek üzere…

Eyvallah teşekkürler hocam. Ben aslında henüz seçkiden hiçbir öyküyü okuma fırsatı bulamadım zira hayvani yoğun bir zaman geçiriyorum. ama işler biraz normale binince tek tek okumak istiyorum. bakalım. bu arada söylediğin bright isimli şeyi bilmiyorum. google’dan baktım sanırım netflix filmi olanı söylüyorsun?

Kolay gelsin öncelikle.
Bright netflix filmi evet. Senin öykünle hiçbir alakası olmadığı öykünün sonraki safhalarında açıkça belli oluyor zaten. Ben ilk başta silahı oradaki "Büyülü Asa"ya benzettim ama dediğim gibi öykünün özgünlüğü ayan beyan ortada. Benim erken tanımlama çabamdan doğan bir hata. Seninle hiç alakası yok.
Görüşmek üzere…

Sevgili @miracsaral

bu ise gonul vermis insanin kendine yaratmak istedigi bir dunyayi zaten yaratmissin. Birak Roz silahi kullansin -ister iyilik icin ister kotuluk icin- ister bu hikayenin oncesinden ister sonrasindan basla ama bence daha cok yaz. Bizde o dunyayi gercek kabul ederek okuyalim.

Eline ve dus gucune saglik
Sevgiler
Dipsiz

Eyvallah başkan teşekkürler. En güzel fikirlerin hep aşırı yoğun zamanlarda beyinin içine sızma realitesiyle uğraşıyorum maalesef :frowning:

1 Beğeni