Rüya

Öykü Seçkisi'nde okumak için: Rüya – Aylık Öykü Seçkisi

image

Binbir çeşit ot yemeğinden oluşan sofralar kaldırıldıktan sonra, el ayak çekilince, bir nevi gece eğlencesi kabul edilen, adanın meydanında, okuyucunun etrafında toplanıp, halkımızın, topraklarımızın geçmişine ait hikayeleri dinlemeye başladılar. Benim aklımda ise, herkes iyice kendinden geçtiğinde, ormanın bitiminde bulunan uçurumda ,gecenin sessizliğini dinlemek için bir an önce sıvışmayı düşünüyordum. Baş okuyucu babamdı. Okuyucunun oğlu olmak… (DEVAMI…)

2 Beğeni

herzamanki gibi muhtesem kalemine yuregine saglik sevgiler Pinar hanim​:kissing_heart::kissing_heart:

Merhabalar,

Öykünüzde yaratmış olduğunuz evrenin gerek gelenekleri gerek başarılı tasvirlerinizle oluşturulmuş coğrafi koşulları bir hayli ilgi çekiciydi. Yapmış olduğum okuma, eski masalları andıran bir tat bıraktı. Sante’nin tutkularına ortak sayılırım; şifanın doğada bir yerlerde devam ettiğine inanıyorum. Eski Türklerdeki otacı tabiri tam da ihtiyacınız olan tanım gibi geldi; bitkileri kullanarak iyileştirmek diye anımsıyorum. Bunun dışında az önce de belirttiğim gibi mekan tasvirlerini ekstra sevdim. Sadece uzun cümlelerle ilgili bazı yerlerde kopukluklar mevcuttu. Masal içinde masal tadın bir kurguydu. Rüya kısmı aslında isimle de bizlere verilmiş bir uyarıydı lakin daha geniş yer verilebilir gibi geldi yine de. Bir de atların simgeledikleri duyguları üflüyor oluşu da hoşuma giden detaylardandı.

Zihninize sağlık!

her zamanki gibi güzel düşüncelerin için teşekkürler

yorumunuz için teşekkürler. Anlaşılmak güzel:)

“Benim aklımda ise, herkes iyice kendinden geçtiğinde, ormanın bitiminde bulunan uçurumda ,gecenin sessizliğini dinlemek için bir an önce sıvışmayı (sıvışmak) düşünüyordum (vardı).” şeklinde olursa daha doğru olur.

Cok tesekkurler uyariniz icin bundan sonraki yazilarimda daha dikkatli olmaya calisicam