Sakara

Öykü Seçkisi'nde okumak için: http://oykuseckisi.com/sakara/

image

Kaç yaşında olduğumu bilmiyorum, muhtemelen yaşlı dünyanız kurulduğundan beri buralardayım. Hesap kitap bilmem ben. Beni tanıma şerefine nail olduğunuzda tabii ki de dünyanın en bahtlı insanlarından biri olduğunuz için tanrıya şükredeceksiniz. Sanmayın başka kimse tanımaz beni, tabii ki ölümlülerin bir çoğu tanır lakin öyle kolay kolay konuşmam, muhatap olmam kimseyle. Kimi zaman ölümdür adım, kimi… (DEVAMI…)

1 Beğeni

Biraz geç yorum yazıyorum. Daha önce başlamıştım öyküye ama bölününce tekrar dönüş yaparım diye ertelemiştim.
Kurgu biraz klişe gelse de anlatımınız samimi ve akıcıydı. Günlük okuyormuşum gibi hissettim, okumaktan keyif aldım. Öykünün masalsı yanı beni daha bir içine çekti. Birkaç yerde de kelime hatası vardı, dikkatinizden kaçtı sanırım.

1 Beğeni

Öyküyü zaman ayırıp okuduğunuz ve yorumladığıniz için çok teşekkür ediyorum. Bu platformda yapılan bu yapıcı yorumlar gerçekten çok kiymetli. Kelime hataları malesef. Aslında çok yaratıcı bir öykü de olmadi ama uzun süredir yazamamak insanı tuketiyor sanırım…

1 Beğeni

Şöyle bir baktım da neredeyse en son 5 yıl sonra Öykü Seçkisi’ne öykü göndermişsiniz. Neden bu kadar uzun bir ara verdiniz bilemiyorum ama geri dönmenizden son derece memnun oldum. Masalsı anlatım tarzınıza bayıldım. Gözümün önünde beliren masal kitabının sayfalarını çevirerek okudum öykünüzü.

Dediğiniz gibi kurgu çok yaratıcı değil belki ama duru anlatımı ile okuyucuyu sürüklemeyi başarmışsınız.

Kaleminize sağlık.

1 Beğeni

Öykümü zaman ayırıp okuduğunuz ve yorumladığınız için çok teşekkür ederim Gurlino. Seçki de uzun bir aradan sonra yazabilmek gerçekten mutluluk verici.