Sayı #106: "Hezarfen Ahmet Çelebi" Öyküleri

Öykü Seçkisi'nde okumak için: Sayı #106: “Hezarfen Ahmet Çelebi Öyküleri” – Aylık Öykü Seçkisi

image

Çizim: Aslı Ekim İnsanoğlu iki ayağının üzerinde durup kafasını göğe kaldırdığı zaman, her şey değişti. Gece göğünde ışık kirliliği değil sayısız yıldız vardı. Yıldızları bir arada algılayıp bir şeylere benzettiler ve birbirlerine hikâyeler anlattılar. Hayaller kurdular. Böylece gerçekten insan oldular. Binlerce yıl boyunca insanlar bilgi birikimleriyle beraber hayallerini ve hikâyelerini de gelecek nesillere aktardılar. Bugün… (DEVAMI…)

8 Beğeni

Yine harika bir çizim, yine harika, okunası öyküler! Emeği geçen tüm dostlara teşekkürler.

Çizim çok samimi ve güzel olmuş. Bu ay biraz daha az katılım var. Alıştığımız bazı isimleri göremeyince üzüldüm açıkçası. :slight_smile:

2 Beğeni

25 öykü var, ben bu kadar bile katılım beklemiyordum açıkçası. Zor bir tema ne de olsa. Önümüzdeki ay Kızılderili temasına daha da fazla katılan olur muhtemelen :slight_smile: Herkesin eline sağlık.

4 Beğeni

Fi tarihinde yazılıp bi kenara atılmış işlerini, kolay temayı görünce yastık altından çıkartanlardan ben biraz sıkıldım açıkçası.

“Ben bunu bi şekilde uydururum,” anlayışıyla eldeki hazır öyküyü postalayanlardansa; Seçki’nin yeni sayısı için düşünüp hayal kuran insanların hikâyelerini okumayı tercih ediyorum.

Harika tema, şahane çizim, keyifli öyküler. Güzel bir sayı oldu. :slight_smile:

Seçki temaları acayip sürprizlerle gelmeye devam edecek.

Herkesin eline sağlık.

9 Beğeni

Hayal kurarken çok keyif aldığım bir tema oldu. Seni sevdik be Seçki. :stuck_out_tongue: Diğer sayılar da böyleydi gerçi. Yine de böyle bir tema, elbette hikâye kurarken bir tık daha fazla zorlayacaktı. Emeği geçen herkesin emeğine sağlık. Çizim de çok hoş. :owl:

2 Beğeni

Çizim güzel, tema zor da olsa güzel. 100ler kulübünden sonra en çok uğraştığım ve yazmaktan keyif aldığım bir öykü oldu. Ben de her ay yazanlardan ve yazmak için elinden geleni yapan bir yazar olmayı hayal ediyorum. Herkesin eline sağlık, iyi okumalar :slight_smile:

2 Beğeni

Çizim ateş ediyor, eminim öyküler de öyledir. Geçen temada birkaç öykü hariç tamamını okumuştum, bunda da okuyacak vakti bulabilirim diye umuyorum. Herkesin eline sağlık.

4 Beğeni

Yine harika bir görsel. Öyküler okunmayı bekliyor. Emek veren herkesin ellerine sağlık.

Daha zorlu temalara ben de varım diyorum. Babamdan harçlığı kaptım, jetonları cebime attım. Gönderin gelsin.

Ünlü bilim adamı Albert Einstein’ın da dediği gibi, “Öykü yazan insanlar çok zeki, yakışıklı, güzel, zengin, kıskanılan ve saygı duyulan insanlardır. Onları koruyun kollayın, bol maaş verin ki nesilleri tükenmesin.” :smiley:

4 Beğeni

Çok güzel bir çizim olmuş. Elinize sağlık. Umut’a sözüm var. Önce onun öyküsü, sonra da rastgele! :slight_smile:

2 Beğeni

Çizim çok güzel olmuş. Seçkiye katılan tüm eserleri de okumak niyetindeyim. Herkesin ellerine sağlık.

1 Beğeni

Tema gerçekten zorladı, bırakmayı bile düşündüm.
Fakat yeni bir bakış yakaladım, çok teşekkür ederim.

Harika öyküler var. Böyle bir etkinliğin olduğundan çok geç haberdar olmanın verdiği burukluk var. Az değil 105 tanesi kaçmış :frowning: Geriye doğru olabildiğince çok öykü okumak gibi bir planım var. Hatta abartıp önümüzdeki ay için birşeyler karalamak bile geçiyor içimden. :slight_smile:
Haydi hayırlısı. İyi okumalar.

1 Beğeni