Sayı #119: "Sağır Sultan Öyküleri"

Öykü Seçkisi'nde okumak için: Sayı #119: “Sağır Sultan Öyküleri” – Aylık Öykü Seçkisi

image

Çizim: Ece Haskan Bazen küçük bir deyimin bile üzerimizde çokça etkisi vardır. İçinde taşıdığı anlam, basit bir söz dizimi olmaktan öte, eski masalların konusunu barındırır. Belli eder bir şekilde bunu. Sağır Sultan da böyle bir çağrışım yapar kulaklarınıza. Belki onun kulakları ağır işitir, belki bir tanrı tarafından lanetlenmiştir. Yine de, duyuverir sizi. O zaman yer… (DEVAMI…)

6 Beğeni

İşte geldim buradayım, ben bu işte çaylağım!

2 Beğeni

Herkesin emeğine sağlık. Özellikle de değerli editörlerimizin.

Hmmmm… Sürpriz sayı ne olabilir ki?.. :thinking::sweat_smile::scream:

Bu arada öykümün adı A$K olacaktı. :rage:

2 Beğeni

Ben de çok merak ettim sürpriz sayıyı :slight_smile:
Ayrıca, editörlerin başlık dahil böyle ufak dokunmaları oluyor mu?

Özel karakter içerdiği için aktarılmada sıkıntı yaşamış olabilir. Genelde sorun olmuyor. :sweat_smile:

1 Beğeni

Linkte sorun yok ama Öykü Seçkisi başlıklarının fontu sebebiyle böyle olduğunu düşünüyorum.

1 Beğeni

Herkesin emeğine sağlık.
Hiç beklediğim temalar gelmiyor. Off. :smiley: :smiley: :smiley:

Görsel yine çok güzel. İşaret diline gönderme çok anlamlı. Yalnız ben olayı tamamen yanlış anlamışım onu farkettim görseli görünce :sweat_smile:

2 Beğeni

Uzun bir aradan sonra Seçki’ye geri dönmüş olmanın tatlı heyecanını yaşıyorum. Bayramlıklarımı giydim, saçımı taradım, kolonyamı sürdüm, bekliyorum efendim. :slight_smile:

3 Beğeni

Deniz kızı ve balina üst üste çok yakın anlamlı gibi geldi bana :thinking:

1 Beğeni

Önceki ayın seçkisi dolu doluydu. Umarım bu tabloyu muhafaza ederiz :slight_smile:. Bu aya katkıda bulunan herkesin eline sağlık.

Sanırım “Balina” seçkisi için üç ayımız var. Aceleye gerek yok, sindire sindire yazabiliriz. Şimdiden iyi çalışmalar dilerim.

2 Beğeni

Millet yine döktürmüş. Süper :slight_smile: Aslında benim de güzel olduğunu düşündüğüm bir Sağır Sultan temalı öykü fikri vardı aklımda ama ne yazikki verilen süre içerisinde yazma imkanım olmadı.

Tüm yazarların ellerine ve yüreklerine sağlık. En kısa zamanda hepsini okuyacağım. :slight_smile:

Balina ve Deniz Kızı konuları sanki çok yakın olmuş gibi ama bir şeyler düşüneceğiz artık.

2 Beğeni

Görseldeki sultan İstanbullu Gelin’deki Dilara’ya benziyor bir de :joy:

Emeği geçen herkesin eline sağlık. Görsel de çok iyi! :slight_smile:

1 Beğeni