Sazcı

Öykü Seçkisi'nde okumak için: Sazcı – Aylık Öykü Seçkisi

image

Kır kahvelerini bilirsiniz. Yok yok şu kentlerde yapay parkların içine kurulu olup, araba gürültüsünden insanların birbirini işitmekte zorluk çektikleri, etrafı ahşap lambirilerle çevrili çay ocaklarının bulunduğu, siz istemeden acı çaylarını getirip zoraki masanıza bırakan, çalışanların neden buradayım sanki tavırları içinde bir gülümsemeyi bile çok gördüğü yerleri kastetmiyorum. Burası Toroslar’ın eteğinde, doğal yeşillikler ve çam ormanlarının… (DEVAMI…)

1 Beğeni

Ellerinize sağlık harika bir öykü bu. Tüm duyguyu okuyucuya geçirmeyi başarmışsınız. Okurken gözlerim doldu, finalinde öfke duydum.
Çok tebrik ederim, çok beğendim.

Merhaba
Etkileyici bir öyküydü. Merak unsurunu ön planda tutup sonda her şeyi açığa çıkarmışsınız. Karakter tahminimden daha sabırlı çıktı. Ailesinin başına gelenler üzücüydü. Gerçek hayatta da benzeri olaylar, yani insanın kendi bencilliği, çıkarı yüzünden başkalarının canının yakması, canımı çok sıkar. Diğer seçkilerde görüşmek üzere.

Öykümü okuduğunuz için ve yorumladığınız için teşekkür ederim Murat.

Öykümü okuyup yorumladığınız için teşekkür ederim maviadige.

Merhabalar.

Köy öykülerini ayrı bir severim; sizinki de güzel bir örnekti. Hüzünlü bir hikayesi vardı ve öykü bunu okuyucuya geçirebiliyordu. Özellikle mekan tasvirlerini sevdim. Diyaloglar hafif sendelese de o da gayet yeterliydi.

Final güzel olmuş, anlatım sade ve başarılı.

Gelecek seçkilerde de görüşebilme umuduyla ellerinize sağlık.

Öykümü okuyup yorumladığınız için çok teşekkür ederim Osman Bey.