Şehzadenin Şeytanı

Öykü Seçkisi'nde okumak için: https://oykuseckisi.com/sehzadenin-seytani/

image

Sultan Murad devrinde adına Topal derler bir Recep Paşa vardı. Başı dara düşüp, yüreği sıkıştı mı, veyahut çıkarı menfaati tutuştu mu Padişahı zor durumda bırakmak için isyancıları destekler ve hatta yeniçerileri kanatlarının altına alır, öyle anlarda kendine mi güvenir yoksa sırtını yasladığı Tapınakçı mel’unlarına mı bilinmez “Padişahım, abdest aldın mı?” sualini soracak kadar ileri giderdi.… (DEVAMI…)

1 Beğeni

Merhaba,

Cümlelerin hatırı sayılır bir kısmı çok uzun. Böyle cümleleri anlatım bozukluğu yapmadan yazmanızı takdir ediyorum, ama bazılarını bölerseniz okumak biraz daha kolaylaşır.

Yazı sırasıyla bir geçmiş, bir de geniş zamanda anlatılıyor. Tek bir zaman kipi kullanmalısınız.

Ben öykülerde, günümüzde kullanılmayan -özellikle Arapça kökenli- sözcüklerin kullanılmasına prensip olarak karşıyım, ama anlattığınız öyküye (ya da masal mı demeliydim?) yakışmış.

Paragraflar da çok uzun olmuş. Sayfa boyutunda uzun paragraflar okurun gözünü korkutur, bu yüzden bölmeniz daha iyi olur.

1 Beğeni

Merhaba,

Değerli görüşleriniz ve önerileriniz için çok teşekkür ederim, dikkate alacağım.

Gelecek ay görüşmek üzere.

Selamlar.

1 Beğeni