Som Bahar İçin Adım Bohçaları -I-

Öykü Seçkisi'nde okumak için: https://oykuseckisi.com/som-bahar-icin-adim-bohcalari-i/

image

Geri dönerken ikimiz de gölgemizin isteksizliğine şahidiz. Sayısız kum saatinin nadide görkemlerle akıttığı zamanın şefkatli kumsalındayız ve her adımımızda yeni gezegenler görür gibiyiz. Geri döndüğümüz yön de kötü değil; gölgemizin isteksizliğini ikna etmeye çalışarak iki yandan koluna giriyoruz. Çok da üzgün sayılmaz ama bizimle olmasa bile burasıyla vedalaşmanın burukluğu ile hafif hafif dalgalanarak yürüyor. Biz… (DEVAMI…)

1 Beğeni

Merhabalar @Serdiven,

Şu cümlenin altını çizmek istiyorum: :slightly_smiling_face:

Böylece ayak izlerimizle tüm mısralarının altını çizeceğiz.

Öykünüzü okuduktan sonra merak ettim şiirle ilginiz olup olmadığını. Ve Kestanemtrak isimli önceki öykünüzdeki yorumlara baktığımda yanılmadığımı anladım. (Bu arada o öykünüzü de okumuştum.)

Kısa ama yoğun bir öykü. Keyifle okudum. Yüreğinize sağlık. Görüşmek üzere…

1 Beğeni

Selam, zaman ayırmanız, ilginiz ve kıymetli yorumunuz için teşekkürlerimle.

1 Beğeni

Merhaba.
Gerçekten okumaktan çok keyif aldığım bir tarz bu. Nesir şiir yazmışsınız resmen. Bu daha çok bir kurgu ya da bir sistem arayan bir stil değil, bu taşkın duyguların kağıda damla damla süzülmesi. Kısa ve yoğun. Edebiyatın derdini anlatma kısmından ziyade o muhteşem sanat tarafına odaklanmışsınız. Çok çok beğendiğimi ve sizden daha nice
öykü beklediğimi söylemeliyim.

Kaleminiz daim olsun. Görüşmek üzere!

1 Beğeni

İlginiz, ayırdığınız zaman ve "edebiyatın derdini anlatma kısmından ziyade"sini yakalayan dikkatiniz ve övgülü yorumunuz için teşekkürlerimle.

1 Beğeni

Yine bir Serhat Merdivenci klasiği. Yine şiir, hep şiir…
Yüreğinize sağlık. Özellikle “virgül gölgeli kelebekler” etkileyiciydi.

Kaleminize sağlamlık, yüreğinize sağlık…

1 Beğeni

Ta ki şimdiki zaman görebildiğim yorum ve ayırdığınız zaman için teşekkürler. Yakında belki "araf"ta görüşmek üzere…

1 Beğeni