Tahribat Fetişisti İnsanlığa Karşı

Öykü Seçkisi'nde okumak için: Tahribat Fetişisti İnsanlığa Karşı – Aylık Öykü Seçkisi

image

“Biliyor musun? Kalabalıklardan nefret ederim.” Bir tepki bekledim. Bir şeyler söylesin, mutsuz olduğumu farketsin istedim, üzülsün istedim hatta. Fakat karşılık gelmedi. Sadece sindi ve günbatımının sessizliği içinde sustu. Artık öfkeliydim. Aklım bambaşka diyarlara açıldı yine. Ne sevgilim vardı, ne de ben. Hiçbir şey. Sadece çırpınıp duran bir deniz, sadece pırıl pırıl yanan bir güneş. Bambaşka… (DEVAMI…)

1 Beğeni

Selam,
Yine döktürmüşsünüz. Klasik bir Toğrul Sultanzade öyküsü ama bu sefer olay öyküsüne daha yakın da olmuş sanki, bunu beğendim.

Ayrıca ana karakterin kendi iç dünyasıyla sosyal hayattaki tezatlığı da hoşuma gitti. Cidi derecede kültürlü olduğunuzdan artık söz etmeye bile gerek yok. Ben sizi Garip şairlerine benzetmiştim ama siz ikinci yeni ile bu tahmini altüst ettiniz. :slight_smile:

Ben bu ay yazamadım, inanılmaz yoğunum. Ama bir Toğrul Sultanzade öyküsü okunmayı her zaman hak ediyor.

Önümüzdeki seçkilerde görüşmek dileğiyle…

2 Beğeni

Sizden beklediğim üzere yine iyi bir öykü okudum. Bu seferki öykünüz önceki öykülerinizden esintiler taşımasına rağmen klasik öykü tipine daha yakındı. En azından bana geçtiği kadarıyla. Bunu iyiye yahut kötüye yormak sizin takdirinize kalmış.

Tek bir karakterin gözüyle taşınan öyküler en sevdiğimdir; o açıdan öykülerinizi beğeniyle okuyorum. Sıradanlıktan uzak, kendine haslar.

Ellerinize kaleminize sağlık.

1 Beğeni

Açıkçası bu öykü ne yaparsam yapayım istediğim şekle kavuşmadı. Aklımda aniden beliren bir imgenin etkisiyle yazdım tüm metni. Aslında kızılderili teması için daha farklı bir taslak vardı elimde. O metni göndermeyi düşünüyorken, nedense bu daha cazip göründü gözüme. Seçkilere uzun öyküler göndermekten kaçınırım hep ama bir yandan da anlatmak istediğim çok şey var. Bu öykü de sanırım hepsini bir anda sıkıştırdığım için zayıf kaldı. Sonraki seçkiler için daha farklı bir formül üretmeyi düşünüyorum.
Bu arada bu güne kadar seçkilere gönderdiğim tüm öyküler birbiriyle bağlantılıydı. Hepsi aynı evrende geçiyor. Önümüzdeki seçkilerde daha rafine metinler yazmayı düşünüyorum. Yorumunuz için ve vakit ayırıp okuduğunuz için çok teşekkür ederim.

Büyük ihtimalle bu seçkide olamayacağınızı tahmin etmiştim, yine de üzülmedim diyemem. O rafine üslup ile yazılmış bir kızılderili öyküsü okumak isterdim. Umarım yazdaki seçkide görüşebiliriz. Zira tema oldukça geniş, belki de bu temayla birlikte katılım yeniden artabilir. Aklımda şimdiden bir taslak belirdi, daha farklı tarzda bir metin yazmayı düşünüyorum. Genelde kabaca bir taslak belirler ve metnin bilinçdışı bir şekilde gelişmesine izin veririm. Yazmayı sevdiğim tarz bu olsa da artık daha rafine öyküler yazmayı düşünüyorum bir süre boyunca. Zaman ayırıp okuduğunuz için çok teşekkür ederim, yorumlarınız benim için kıymetlidir. Gelecek seçkilerde görüşeceğimize inanıyorum.