Yalan

Öykü Seçkisi'nde okumak için: Yalan – Aylık Öykü Seçkisi

image

İnsan neden yalan söyleme ihtiyacı hisseder ki, nedendir bütün bu çaba. Sadece doğruların acı vermesi midir insanı yalan söylemeye iten, yoksa benliğinde yalan söylemeye karşı bir içgüdü mü gelişmiştir? Belki de binlerce yıldır söylediğimiz yalanlar ve sonucunda gerçekleşen olaylardan ötürü vücudumuz evrimleşerek ruhumuzu esir alan bir hormon salgılamaya başlamıştır. Önceleri yalan söylediğinde gözlerini kaçıran binlerce… (DEVAMI…)

1 Beğeni

Merhabalar.

Güzel, vermek istediğini anlatabilen ve seçki adına farklı bir çalışma olmuş, ellerinize sağlık.
Gelecek seçkilerde de görüşebilme umuduyla.

Günümüz sorunlarından biri üzerine yazılan güzel bir öyküydü. Nasıl sonlanacak diye beklerken gayet yerinde, kısa ve öz şekilde bitirmişsiniz. Ellerinize sağlık.

Teşekkür ederim. Aslında gerçekten bir yeti hikayesi olsun isterdim ama bir türlü istediğim konuyu yaratamadım kafamda. Sonunda gerçekten de izlediğim bir belgeselle başlamaya karar verdim.

Öykünün sonu biraz aceleye geldi aslında, son geceye kaldı. Beğendiğinize sevindim. Yorumlarınız için teşekkür ederim.

Merhaba,

Öyküsel bir inceleme olmuş tabiri yerinde ise. Beğendiğimi ifade etmeliyim bu noktada. Sade ve etkili bir bakış açısı ile sunulmuş söylenmek istenen. Tebrik ederim!

Tekrar görüşmek üzere. :slight_smile:

Yorumunuz için teşekkür ederim, beğendiğinize sevindim.
Görüşmek üzere.