Yolculuk - Kılıcın Sırrı

Öykü Seçkisi'nde okumak için: https://oykuseckisi.com/yolculuk-kilicin-sirri/

image

Sevgilisi ile vedalaşmadan yola çıkmasının imkânı yoktu. Gündüzden haber yollamıştı buluşmak için. Teninin kokusunu içine çekip, her zerresine nüfuz ettirmek istiyordu. Uzakta olduğu sırada bu ona güç verecekti. Gece, her zamanki buluşma yerinde beklemeye başladı. “Hey Alba! Orada mısın?” dedi ince ve yumuşak bir ses. “Evet buradayım, gel Taya!” dedi Alba, ve ağacın altındaki zifiri… (DEVAMI…)

Sevgili @Hasan

Sanırım bu ay bir şekilde öykülerimiz, yanardağın sebep olduğu - aracılık ettiği kötülüğün etrafında dolaşmış. Senin kahramanların yanardağ patladıktan sonra ortaya çıkan şer yaratıklarıyla savaşmış benimkinde ise yanardağın kendisi başlı başına kötülük dolu.

Açıkçası daha fazla alan ve daha çok kelime ile bu güzel ve uzun bir aksiyon-macera öyküsüne dönüşebilir. Kahramanlara gereken alt yapıyı ve kahramanlık yapmaları için gerekli duygusal hazırlığı- nedeni vermiş olduğunu görüyorum.

Eline ve düş gücüne sağlık
Sevgiler
Dipsiz

Selam Dipsiz

Yanardağı kötülük püskürten bir kapı olarak düşleyerek, kasap temasındaki “Yolculuk” adlı öykümde bulunan kılıcın neden ve nasıl verildiğini anlattığım bir öyküydü. Bağlantıyı not düşmeyi unutmuştum. Fakat senin;

yorumunu okumak beni mutlu etti. Değerli yorumun için teşekkür ederim. Görüşmek üzere :smiling_face:

1 Beğeni