Yolculuk

Öykü Seçkisi'nde okumak için: Yolculuk – Aylık Öykü Seçkisi

image

Dükkânın arka tarafında, elindeki tahta kılıcı ustalıkla dans ettiriyordu. Karşısındaki hayali düşmana aman vermeden ardı ardına yapıyordu hamlelerini. Yıllar boyu çalışmanın sonucuydu bu tek kişilik muazzam gösteri. İki büyük orman gülü ağacının altındaki bu çalışma büyülü bir havaya dönüşüyordu. Kendini kaptırmış, alnından akan terlere aldırış etmeden ve ritmini bozmadan devam ederken: “Hey, nereye kayboldun çocuk!”… (DEVAMI…)

1 Beğeni

Merhabalar,

Öyküdeki fantastik havayı sevdim. Yine de böyle bir konu için oldukça kısa bir metin olmuş. Konu kişiden kişiye, hayat hikayesinden başka bir hayat hikayesine çok hızlı geçiyor. Bu yüzden ilk başlarda okurken ve hikayeye girmekte zorluk çektim. Biraz daha esnetilmesi ve daha rahat betimlemelerle geniş geniş anlatılması gerektiğini düşünmeden edemedim. Belki kelime sınırı yüzünden öykü çok koşturuyormuş gibi geldi. Diğer açıdan da sanki bir an evvel şu çatışma sahnesi gitmek istemişsiniz gibi bir hava sezdim. :slight_smile: Fantastik içerikleri olan öyküleri severim. Bunu da beğendim. Sadece bir parça eksik ve aceleci buldum. Yazma heyecanıyla belki siz de aceleci davrandınız. Bazen insan kafasındaki noktaya ulaşmak isterken acele edebiliyor. Mesela ateş başındaki hikayeyi dolu dolu okumak isterdim. Saldıran yaratıkları önce Sentor sandım ama ayakları kaç tane belirtmediğiniz için arada kaldım. Dört ayaklı mı yoksa iki ayaklı mı bilemediğinden kafamda üç ayaklı kalakaldılar. :smiley: Atmosferi biraz daha yoğun betimleseydiniz daha da ürkütücü bir hale dönüştürebilirdi. Erk bu hikaye hakkında ne düşünürdü bilmek isterdim. Her ne kadar tahta kılıçla antrenman yapsa da ufak tefek yaralar almasını isterdim ana karakterin çünkü ben hero mantığındaki kusursuz karakterlerin aslında sırf bu sebeple kusurlu olduğunu düşünürüm. Kaşı gözü açılsaydı biraz fena olmazdı :smiley: Her halükarda sürükleyiciydi. Nicelerini yazmanız dileği ile…

1 Beğeni

Öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim. Şu hızlı gitme işini yapmayayım diyorum da galiba biraz aceleciyim. Haklısınız. Ondan kurtulursam iyi olacak. Görüşmek üzere☺️

1 Beğeni

Selam,

Öyküyü ve Agape’nin yazdıklarını okudum sizin sorununuz aslında güçlü bir yönünüzden kaynaklanıyor:

“Ciddi geniş bir hayal gücü ve evren oluşturma güdüsü ile bunu 5.000 kelimede anlatma telaşı…”

İşte bu yüzden koşuyor öykünüz. Bunu çözmek gerekir mi, çözerseniz hayal gücünüz kısıtlanır mı? Buna siz karar vereceksiniz.

Bİrkaç “de,da”'nın ayrılması ile gizli özne kullanımı yerine özne kullanımı gibi yöntemlerle yazının prestijini arttırabilirsiniz.

Herşeyin sonunda bir çırpıda ve beğenerek okudum aslında öykünüzü; özellikle son yaratığın uçan kafası ve kanının Honesto’nun üzerine sıçraması sahnesini “Süper” diyerek okudum. Yalnız arkadaşlarını gömselermiş daha iyi olurmuş :slight_smile:

Kaleminize sağlık…

2 Beğeni

Merhabalar,

Yaptığınız yorum ve tavsiyeniz için çok teşekkür ederim.

Bu arada ölü gömmenin henüz öğrenilmediği zamanların olduğu bir evren oluşturmuşum galiba☺️

Görüşmek üzere :slight_smile: