Ahmet Ümit Kitapları

Çıkacak olan yeni kitabın kapağı. Boyut olarak sanki Everest Yayınları boyutunda gibi duruyor.

3 Beğeni

Yeni kitap satışta

3 Beğeni

Kitabın çıkmasına 4 gün kaldı, beklerken Zeki Müren “Aşkımız eski bir roman” şarkısını dinleyelim :slight_smile:

2 Beğeni

Aşkımız Eski Bir Roman stoklara girmiş. Kitapyurdu siparişi hemen temin etti ve Babil’de stoklu olarak satışta.

Kitapyurdu Temin

Babil

com

Kitap başkomser Nevzat’ın 3 öyküsünden oluşuyor.

• Aşkımız Eski Bir Roman
  • Overlokçu Kız
  • Sergey Nikolayeviç Jerkovski’ye Ne Oldu?

Kitaba adını veren İlk öyküyü okudum. Diğer iki öyküyü de bugün okumuş olurum. 3 Öykü 210 sayfa ilk öykü yaklaşık 95 sayfa diğer 2 öykü ise 60 sayfa civarında. Tadımlık olmuş kitap :slight_smile:

2 Beğeni

Boyutları Everest yayınlarıyla aynı mı acaba @alper ?

Evet, santimi santimine aynı denilebilir. :slight_smile:

3 Beğeni

Ahmet Ümit’i hiç okumamış birine bu kitabı mı yoksa başka bir kitabını mı tavsiye edersiniz? Sizden bir kitap ismi rica ediyorum :slight_smile:

Bu kitabı az önce bitirdim, 3 farklı başkomser Nevzat öyküsü var kitapta. Şu an bu kitabı yeni okuduğum için kitabın etkisinden dolayı evet ilk olarak bunu önerebilirim. Tarihsel kurgu seviyorsanız Elveda Güzel Vatanım kitabını da önerebilirim.

2019 yılı içerisinde bir çok kitabını yeniden okudum.21- 23 yıl önce benim ilk okuduğum Ahmet Ümit kitabı Sis ve Gece kitabıydı. O zamandan bu yana kitapları çıktıkça alıp, okuyorum.

Bazı kitapları Başkomser Nevzat’ın olduğu kitaplar ama ben tüm kitaplarını fırsat buldukça ara ara okumanızı öneririm. Anlatım dili akıcıdır ve tüm kitap boyunca hikayenin gizemi kitabın akıcı olmasını sağlıyor.

Benim şöyle bir listem var; 2019’da tekrardan tüm kitaplarını okumak istediğim de hazırlamıştım. Özellikle Başkomser Nevzat kitaplarını okumak isterseniz, buradan kontrol edebilirsiniz.

8 Beğeni

Ben “Şeytan Ayrıntıda Gizlidir” ve “Agatha’nın Anahtarı” gibi kısa polisiye hikayelerden oluşan kitaplarla girmenizi öneririm.

1 Beğeni

Hiç Ahmet Ümit okumadım, doğal olarak da hiç Başkomser Nevzat ile tanışmadım. Bunları çıkış sırasıyla mı okumalı? Denemek için rastgele bir polisiye kitabı alabilir miyim? Hepsi birbirinin devamı niteliğinde mi? Ne yapsam?

1 Beğeni

Ben hep karışık okudum. Hiç çelişkiye düşmedim okurken. Ama seriyi tabi sırasıyla okumanız daha iyi olur diye düşünüyorum. Misal kısa dedektiflik hikayeleri bulunan Şeytan Ayrıntıda Gizlidir ve Agatha’nın Anahtarı ile başlayın derim. Hatta YKY baskılarını bekleyin bile derim :slight_smile:

2 Beğeni

Çıkış sırasına göre okunmasa da olur. Çok minik ayrıntılar dışında bir etki yapmaz.

Birbirinin devamı gibi değil ama tıpkı Remzi Ünal polisiyelerinde olduğu gibi bazı karakterler ile tanışma ya da karakterle ile ilgili bilgi edinmek için çıkış sırası daha iyi olabilir.

Belki @erdo 'nun dediği gibi öyküler ile başlamak daha iyi bir seçenek olabilir. Bu aralar BKM’de everest baskılarında yüzde 50 indirim var.

2 Beğeni

BKM’ye karşı hasarlı kitap fobisi oldu ya bende, galiba YKY’den çıkmasını bekleyebilirim. :slight_smile:

2 Beğeni

2 Beğeni
3 Beğeni

Masal Masal İçinde kitabı ciltsiz basılmış ve boyu büyümüş. YKY kapakları güzelmiş.

1 Beğeni

Yapı Kredi’nin bir sonraki Ahmet Ümit kitapları

4 Beğeni

2 Beğeni

2 Beğeni