FORUM KURALLARI

 1. Türkçe kurallarına uymak zorundasınız.

 2. Kayıp Rıhtım Forum’da bir nefret söylemi geliştiremezsiniz. Bir ırkı, dini, topluluğu, cinsiyeti, yönelimi, sosyal sınıfı aşağılayamaz, hedef gösteremez, alay konusu edemezsiniz.

 3. Telifleri hak sahipleri tarafından korunan hiçbir görsel, işitsel ve yazılı eseri yasa dışı şekilde paylaşıma açamazsınız.

 4. Pornografi, kumar ve reklam içerikli konular açamaz, mesajlar paylaşamazsınız.

 5. Argo, kaba sözcük ve küfür kullanamaz, diğer kullanıcılara karşı saldırgan bir tutum geliştiremez, kullanıcıları tehdit edemezsiniz.

 6. Kullanıcı hesabınızın tüm mesajlarını ya da üyeliğinizin kendisini toplu olarak silemezsiniz.

Kayıp Rıhtım Forum’a üye olan her kullanıcı Forum Kuralları’nı okumuş ve kabul etmiş sayılır. Forum Kuralları’na uymayan üyeler, önce ikaz edilir, ardından site yönetimi tarafından topluluktan geçici ya da kalıcı olarak uzaklaştırılır.

FORUM HALK KURALLARI

 1. Aynı konuya, kısa süre içerisinde üst üste mesaj atmamaya (flood yapmamaya) özen göstermelisiniz. Aynı başlıkta birbirinden farklı mesajları “cevapla”mak bu kuralı ihlal etmez.

 2. Açacağınız konuların başlıklarında içeriğin özünü kısa ve tanımlayıcı bir şekilde ifade etmelisiniz.

 3. Fikirlerinizi savunurken görüşünüzü karşı tarafa zorla dayatmamalı, tartışma adabının dışına çıkarak zorbalık yapmamalısınız.

 4. Paylaştığınız alıntılarda elinizden geldiğince kaynak kullanmakla yükümlüsünüz. Açtığınız başlıktaki içeriğin tamamı “alıntı” olacaksa buradaki özgünlük oranını kendi düşünceleriniz ile artırmaya özen göstermelisiniz.

 5. Öykü paylaşımlarında, Forum Kuralları’nda bahsi geçen argo ve küfüre dair madde geçerli değildir.

Kayıp Rıhtım Forum Halk Kuralları’na uymayan kullanıcılar ikaz edilir. Üye, uyarı sonrası tutumunu değiştirmezse hesabı site yönetimi tarafından belirli bir süre sessize alınabilir.

Kayıp Rıhtım Forum’da bulunan içerikler yazarlar tarafından oluşturulur ve herhangi bir ön incelemeye tabi olmaksızın yine doğrudan yazarlar tarafından paylaşılır. Tarafımıza herhangi başvuru olmadığı sürece yayınlanan içeriğin hukuka uygunluğunu denetleme yükümlülüğümüz bulunmamaktadır. Yine de Kayıp Rıhtım, bünyesinde bulunan içeriklerin hukuka uygunluğunu sağlamaya özen göstermekte, bu nedenle yapılan her başvuruyu dikkatle değerlendirmektedir.