Akılçelen Kitaplar Soru Hattı

Dostum zaten kitap anormal kalın.Sadece 2.kitap 1.5kg.Daha ne olsun.Çok ağır. 30 yaşındayım ve bu kadar ağır kitapları okumak cidden çok yoruyor.Şekline bu kadar takılmayın bence okuyun ve keyfini çıkarın. :slight_smile:

1 Beğeni

E-kitap okuyucu alabilirsiniz?

Ekitap sevmiyorum ayrıca çok göz yoruyor

Alacağınız ciltler de 16x24 olacak büyük ihtimal, boylarını küçülteceklerini sanmıyorum. O nedenle rahatlık açısından pek de bir şey değişmeyecektir kanımca.
Keza yabancı baskılar da yaklaşık olarak 16x24 gibi bir durum var anlaşılan. İngiltere baskısı
Durum buyken ve ülkemizde de alım gücü düştüğünden kitabı bölmek pek mantıklı bir hareket değil diye düşünüyorum.

3 Beğeni

Sissoylu ve diğer Anderson kitaplarının Türkçe epub versiyonu var mı?

Var sanıyordum ben o yüzden alternatif olarak yazmıştım.

Varsa öyle almak benim için daha mantıklı olurdu, taşımak sıkıntı oluyor böyle büyük kitapları. Amazon açılınca epub versiyonlar çoğalır demiştim ama ses seda yok şimdilik.

10bin ₺ye telefon almıyoruz ki 2 senede bir çıkan güzel bir serinin devam kitabını alacağız. bu kadar

İki ayrı cilde en az kırk lira vereceğiz. Bunun yerine tek parça halinde almak daha kârlı olmaz mı biz okurlar için?

En azından sınırlı sayıda tek cilt özel basım olmalı.3.kitapda da böyle olmaz umarım

3 Beğeni

İthaki’nin Zaman Çarkı serisinde yaptığı gibi yapılabilir, o zaman ortada hiçbir sorun kalmaz aslında, isteyen tek cilt, isteyen iki cilt olarak alıp okuyabilir.

4 Beğeni

Akılçelen kitap İthaki gibi bu masrafı karşılayabilecek kadar büyük bir yayınevi mi?

2 Beğeni

Akıl Çelen bu kadar büyük bir yayınevi olmayabilir ancak bu kadar para veriliyorsa en makul yol budur diye düşünüyorum. İki ayrı cilde seksen doksan lira vermek, hem de aynı kitapken, bence mantıklı değil.
Ayrıca iki cilt halinde olacaktıysa en başta o şekilde çıkarılabilirdi.

1 Beğeni

İyi güzel söylüyorsunda bizim derdimiz şimdiye kadar çıkan 2 cildin bölünmemesi ve yolun yarısında oyun değiştirilmesi.

Şahsen ben kitaplarımı yan yana dizdiğimde sırt numaralarının 1, 2, 3.1, 3.2, … vs diye gitmesini istemiyorum. Ya da böyle dev bir seriye başlarken bunun önlemini en baştan alacaklardı. Yolun yarısında ben yapamıyorum demek olmaz.

Yukarıda diğer arkadaşların da belirttiği gibi ithaki yayınlarının zaman çarkı için yaptığını @AkilcelenKitaplar’ın da Fırtınaışığı için yapması gerekir.

Ve bu şekilde tek ciltlerde basılırsa inanın ikili versiyonlarından daha çok satacaktır(Fiyatı ne olursa olsun).

9 Beğeni

Akılçelen daha 3. kitapta bu kadar tökezlediyse kalan 7 kitap ne olacak acaba? Olan biz okura olacak gibi duruyor. Umarım haksız çıkarım.

7 Beğeni
  1. kitabın çıkması için çok uzun zaman var, o zamana kim öle kim kala. Seriyi Amber Yıllıkları gibi düşünün, 10 kitaplık seri olsa bile kendi içinde 5’er 5’er ayrılacakmış seri, ayrıca 5. kitap ile 6. kitap arasında bir süre olacak, o arada diğer seriler yazılacak, yani o kadar uzak geleceği düşünmek için daha erken. Önemli olan şimdiki durum. Parlayan Sözlerin ikiye ayrılması kararı çok kötü oldu, 3. kitabın iki parça olarak yayınlanacağına delalettir bu.

Şahsen ben bu kalın baskıları seviyorum, baskı kalitesi de güzeldi şimdiye kadar. 3. kitap iki parça çıkarsa kesinlikle almam falan da diyemem, fiyatlara bakmak gerek. Şu an için en iyi yol alternatifli baskı gibi gözüküyor ama alternatifli baskı olursa tek ciltin fiyatı benim almaya güç yetiremeyeceğim fiyatta olabilir. Halihazırda baskı kalitesi normal olan diğer Sanderson kitapları 40 liraya dayanmışken, ikili kitapların tanesi -kaliteden taviz vermeyecekleri sözü doğru ise- en aşağı 45 lira civarı olur, iki kitap 90 lira. Peki tek cilt ne kadar olur? 90 lira olmayacak herhalde. 100-120 lira civarına ulaşacaktır aşağı yukarı. 100 lira pek çok kişi için psikolojik bir sınırdır, bir kitaba 100 lirayı herkes bir anda veremez. İki cilt olsa ayrı ayrı zamanlarda alınabilir ama. O yüzden yayınevi büyük ihtimalle iki parçaya bölecek kitabı, ekonomik duruma da bakıldığında aklın yolu bu gibi gözüküyor. O yüzden yapılacak şey tek cilt alternatifi için yayınevine baskı. Kesinlikle tek cilt çıkarın diye baskının sonuç getireceğini sanmıyorum.

5 Beğeni

Yani ne desem bilemiyorum. Kitabın bölünmesine gerçekten çok üzüldüm çünkü elimdeki kitaplar yanmış gibi hissediyorum. Bir yandan da kitabın sırt kısmını kırmamak için verdiğim çabanın artık olmayacağı düşüncesi beni sevindiriyor.

Kitabın diğer Sanderson kitaplarıyla aynı boyutta geleceğinden şüphem yok. Küçültmeleri, yapabilecekleri başka büyük bir hata olurdu.

Seriyi iki farklı basımla yürütmenin ne kadar mantıksız bir öneri olduğunu da hiçbirinizi kırmadan belirtmek isterim. Zaman çarkı iyi bir örnek değil. Ciltlenmiş edisyonla karton kapak arasında kalite farkı var. Cilt daha güçlü. Birinin diğerine göre artısı var. Parası olan iyisini alsın. Fakat bizim istediğimiz tercihimize göre basın, isteyen istediğini alsın demeye geliyor.

Cüzdan meselesi sinir bozucu. Bir eserin iki cilde bölünmüş hali aynı baskı şartlarına sahip tek cilt halinden ucuz olmaz. Cebimiz yanacak. En başta ikişer halde gelseydi kitaplar umursamazdım ama bu üçüncü kitabın basımında ve hali hazırda iki güzel kitabı geride bırakmışken ortaya çıkan bir durum insanın sinirini bozuyor.

Olumlu bakmaya çalışıyorum. Eğer yeni basımlar güzel kapaklara sahip olursa tekrar almak isterim. Evet, bu nedenle elimdeki kitaplar yanmış hissediyorum. Gormenghast’ın kitaplığımdaki uyumsuz duruşundan nasıl rahatsız oluyorsam bundan da rahatsızlık duyacağım. Sanırım eskileri bu durumu sorun etmeyecek arkadaşlarıma vereceğim. Gerçekten sinir bozucu.

4 Beğeni

Zaman çarkı en büyük örnek akılçelen için.Umarım onların yaptığını yaparlar.Zaman çarkı nasıl satılıyorsa parası ne olursa olsun bu da aynı şekilde satılır

O zaman, tek cilt ve parçalı olarak iki sürüm mü olacak acaba? Yayınevini arayıp bilgi alabiliriz umarım.

Ben tepkilerimi askıya aldım. Ne olacaksa olsun, bir görelim ortaya çıkanı, lafları hazırladım duruma göre bakacağız.