Alfa Yayınları Bilim Dizisi

76 gözüküyor.

4 Beğeni

Evet dizi editörü Kerem Cankocak’ın blogunda da 76 olarak gözüküyor. @fortknoxt @Strenergy

4 Beğeni

Alfa, bilim dizisini oluşturmadan önce alt kategorilerde dizi başlatmış. Bilim/Kuantum, Bilim/Tarih, Bilim/Felsefe gibi alt dizilerden sonra tek dizide birleştirme kararı alınmış. Tabiki farkında olmadan dizide iki farklı 76. kitap bulunuyor.

Bununla ilgili maile cevap olarak yayınevi yetkilisi listelerini kontrol etti ve iki farklı kitap olduğunu teyit etti.

Bu nedenle listelemede iki kitabı aynı anda vermek daha doğru olacaktı sanırım.

resim

resim

Yukarıdaki görseller Kerem Hoca’nın blogundan alındı. 76 olarak iki kitap görünüyor.

4 Beğeni

O kadar çok kitap basıyorlar ki, takip edemiyorlar. Bizi de düşün ALFA biz nasıl takip edelim. :slight_smile:

3 Beğeni

Bu dizinin sıralamasını hazırladıktan sonra teyit amaçlı kitap künye numaralarını tek tek kontrol ettim. Kerem Hoca’nın blogundaki sıralamalardan daha farklı ilk iletideki sıralama. Çünkü tüm kitapların künye numaraları teyit edilerek hazırlandı. Karışıklık yaşanan tüm kitaplar konusunda yayınevi yetkilisi @alfakitap tan bilgi alındı ve listeler güncellendi.

Örneğin;

resim

Blogda 153. kitap olarak görünen aslında 3584 künye numaralı 154. kitap. Elinizde mevcutsa kitabın künye sayfasından kontrol edebilirsiniz.

Bu arada 153. kitabın bilgisi yetkiliden alınmıştı ancak yurtdışı sorunları nedeniyle daha sonra basılacağı söylendiğinden kitap ve yazar adı bilgisini buradan paylaşmamıştım.

Bilim dizisi kapsamındaki en güncel liste şu an konunun ilk mesajında yer alıyor. Sıralamayı oluşturduktan sonra excel tablosunun bir kopyasını yayınevine iletmiştim.

Şu an her eklenen kitap için excel tablomuzu güncelleyerek devam ediyorum. :slight_smile:

2 Beğeni

Evet 154. kitap…

Yayınevinin yapmadığını yaptınız,

Yayınevleri şunu anlamıyorlar, bazı insanlar (örnek ben) her kitabını sevmese bile bazı kitap dizilerin de çıkmış / çıkacak kitapları toplamaktan, kitaplığa dizmekten keyif alıyoruz. Bu nedenle aynı dizi de olan kitaplar hakkında yayın evi sitesinde bilgi arıyoruz çıkan kitapların tasarımların da uyum arıyoruz bulamayınca can sıkıcı oluyor.

6 Beğeni

Evet, bu seride de maalesef bu durum mevcut. Örneğin;

İnsan Olmak - Ebat: 13,5x21,5 cm (Dizi No: 155)

Büyük Sorulara Kısa Yanıtlar - Ebat: 13,5x21,5 cm (Dizi No: 154)

Doğamızın İyilik Melekleri - Ebat: 16x23,5 cm (Dizi No: 156)

Beyin Kitabı - Ebat: 25,5 X 30,5 (Dizi No: 34)

4 Beğeni

Açıkçası bunun bir fetiş olduğunu düşünüyorum; belli ki yayınevi de aynı şekilde gereksiz bulmuş. Buna yayınevinin bilim dizisini hizaya sokmak için yaptığı bir numaralandırma sistemi olarak bakmanız daha sağlıklı olacaktır. Ayrıca küstahlık gibi görünmesin ancak bu şekilde bir fetiş edinmeden önce böylesine kitap kurdu olan birisiyseniz lütfen de-da yazımını öğrenin.

1 Beğeni

Peki… ( 20 karakter meselesi)

1 Beğeni

@Strenergy 20. kitap yayınlanmamış mı, tespit edilemedi mi?

1 Beğeni
    1. kitap ile ilgili herhangi bir bilgi bulamadık @alper hocam. 19. ve 21. kitabın künye numarasına göre baktığımızda arada 20 kitap var. Bu 20 kitabın ISBN numaralarına, ya da doğrudan kitaplara ulaşmamız gerekiyor bunun için.
    1. kitap için de böyle bir durum söz konusu. Bu kitap için 200 üzerinde kitabın künye numarasına göre sıralanması sonrasında bilim kitabının tespit edilmesi gerekiyor. Bu nedenle bu iki kitabın alanı boş bırakıldı.

Siz sormadan söyleyeyim, yayınevi ile bu konuda iletişime geçildi ancak onların listesinde de bulunamadı.

250 ye yakın kitabı tespit etmek gerekiyor. Tam bir puzzle gibi.

2 Beğeni
  1. kitap göründü.

resim

5 Beğeni
2 Beğeni

resim

1. kitap geldi. :slight_smile:
5 Beğeni
4 Beğeni

resim

1. kitabın yeni baskısı yapılmış kapak değişmiş. :slight_smile:
4 Beğeni