Alfa Yayınları ve Everest Yayınları hakkında

Bilmiyorum ama iki günde indirimli fiyatı üzerinden 20TL, etiket fiyatı üzerinden 30TL zam bana çok fazla geldi. İthaki’nin son kitaplarının fiyatına bakıyorum, sayfa sayısına bakıyorum pek bir oynama yok ama Alfa bir anda uçuşa kalkmış. Umarım dolar fırsatçısı değillerdir. Fiyat konusunda İş Bankası örnek alınmalı bence.

3 Likes

Alfa Yayınları’nda kitap arkası fiyat yok. Bendeki kitaplarda yok. İstedikleri gibi fiyat yaparlar. Aynı şekilde Metis’tede yok diye biliyorum. Bana göre piyasadaki en pahalı kitapları satan yayınevleri. Yüzüklerin Efendisi tek cilt 55₺ almıştım bir buçuk yıl önce şuan 91 ₺ % 30 indirimli fiyat.

PKD kitapları 4-5₺ artmış benim aldıklarıma göre.Yeni bir zam daha gelirse baya kötü olur.

1 Like

ben 88 e aldım onu ya, hayatımda aldığım en pahalı kitap. hepsiburada çekiyle almıştım gerçi ama olsun çok pahalıydı.

2 Likes

Şuan PKD’nin Sondan Bir Önceki Gerçek kitabını alacağım en ucuzu 17 TL’ye buldum ama onda da stok durumu ne bilemiyorum. Çoğu sitede temin süresi 5 gün. Hayırdır nerden geliyor bu kitap istanbul içi matbaaya gitsen alman gelmen bir gün sürer 5 gün nedir.

1 Like

:joy::joy::joy: Matbaaya odun olarak gelip orda işliyorlardır belki.Fırından çıkmasını bekliyorlar :joy:

2 Likes

Olabilir. :joy::joy::joy: Doğal olarak fiyatlarda artıyor. işleme maliyeti filan.

1 Like

Birde Stanisław Lem’e başlasalar süper olacak. Fırını beklemeye razıyım ben :grin: @fortknoxt

3 Likes

Stanislaw Lem ve Robert Silverberg kitaplarını biri bassın artık ya. Gönlüm İthakiden yana ama iyi olan kazansın, 6.45 hariç :slight_smile:

2 Likes

En son verdiğim siparişte sondan bir önceki gerçek’te vardı. Diğerleri geldi bu 10 gündür elime ulaşmadı. 5 gün temin yazdığına bakmayın. Büyük ihtimalle matbaada bi sıkıntı oldu. Çünkü sosyal medyada filan hiç reklamını yapmadılar. Sorsam cevapta vermezler. Şu yayınevi soru hattına gelseler çok iyi olacak.

1 Like

Alfa’dan Otostopçunun Galaksi Rehberi’ni (tek cilt) ve Everest’ten Açıklamalı Notlarıyla Sherlock Holmes serisini almak istiyorum ancak pahalı. En pahalı iki yayınevi bunlar sanırım. Dün Alfa"nın Hepsiburada hesabında 45 TL’ydi almadım. Sonra bugün fırsatı değerlendireyim dedim 60 küsür TL olmuş. Bu aralar fırsat bulursanız değerlendirin derim çünkü fiyatları güncelliyorlar gibi.

Sherlock seti benim de hep hayalimde ama sürekli erteliyorum. Fiyatlar da sürdkli daha fazla ertelememi söylüyor.

Bu konunun açıldığı gün Babil.com’dan Philip K. Dick’in Sondan Bir Önceki Gerçek adlı kitabını satın aldım ve hâlâ temin edilemedi…

Alfa ve Everest Yayınları’nın kitaplarını en hızlı temin edip gönderen Bkmkitap. 2 -3 gün içinde kargoya veriyorlar.

1 Like

Everest yayınlarının Alman Sonbaharı gibi başka çevirisi olmayan çok güzel kitapları mevcut ama çoğu ne yazık ki baskısı tükenmiş. Modern Klasikler adı altında bastıkları kitapların benzeri yok. Ayrıca Hans Fallada’yı tanımamı sağladı, özel bir yeri vardır. Hemşerim çok güzel liste yapmış.

Alfa yayınları ise Umberto Eco’nun Orta Çağ Tarihi serisini basmalarıyla saygımı kazanan bir yayınevidir.

Bu iki yayınevi piyasada olmayan bir çok kitabı çeviriyor ancak gördüğüm kadarıyla tekrar basımlarda zayıflar.

1 Like

Ben bkm den verdim geldi hemen. :+1:t6:

Şu Alman Sonbaharını ben de arıyorum. Bazı sitelerde tükendi bazılarında 10 gün temin yazıyor. Tüyapta standlarına bi uğrayacağım bakalım.

1 Like

Alfa Yayınları ile ilgili sıkıntı kitapları ülke geneli fuarlara yollamışlar. Kitap evleri ve sitelere ikinci plana atılmış çoğuna gitmemiş. Bilginiz olsun. Geçikme nedenlerinden biri. Alacaklar göz önünde bulundursun. Bir sitenin müşteri telsilcisinden öğrendim.

3 Likes

Alfa yayınları sanırım soru hattında kitapyurdunu soran birine satış politikaları konusunda anlaşamadıkları tarzında bir şey söylemişti.

1 Like

www.alfakitap.com da hepsi mevcut