Alfa Yayınları ve Everest Yayınları hakkında

Şuan PKD’nin Sondan Bir Önceki Gerçek kitabını alacağım en ucuzu 17 TL’ye buldum ama onda da stok durumu ne bilemiyorum. Çoğu sitede temin süresi 5 gün. Hayırdır nerden geliyor bu kitap istanbul içi matbaaya gitsen alman gelmen bir gün sürer 5 gün nedir.

1 Beğeni

:joy::joy::joy: Matbaaya odun olarak gelip orda işliyorlardır belki.Fırından çıkmasını bekliyorlar :joy:

2 Beğeni

Olabilir. :joy::joy::joy: Doğal olarak fiyatlarda artıyor. işleme maliyeti filan.

1 Beğeni

Birde Stanisław Lem’e başlasalar süper olacak. Fırını beklemeye razıyım ben :grin: @fortknoxt

3 Beğeni

Stanislaw Lem ve Robert Silverberg kitaplarını biri bassın artık ya. Gönlüm İthakiden yana ama iyi olan kazansın, 6.45 hariç :slight_smile:

2 Beğeni

En son verdiğim siparişte sondan bir önceki gerçek’te vardı. Diğerleri geldi bu 10 gündür elime ulaşmadı. 5 gün temin yazdığına bakmayın. Büyük ihtimalle matbaada bi sıkıntı oldu. Çünkü sosyal medyada filan hiç reklamını yapmadılar. Sorsam cevapta vermezler. Şu yayınevi soru hattına gelseler çok iyi olacak.

1 Beğeni

Alfa’dan Otostopçunun Galaksi Rehberi’ni (tek cilt) ve Everest’ten Açıklamalı Notlarıyla Sherlock Holmes serisini almak istiyorum ancak pahalı. En pahalı iki yayınevi bunlar sanırım. Dün Alfa"nın Hepsiburada hesabında 45 TL’ydi almadım. Sonra bugün fırsatı değerlendireyim dedim 60 küsür TL olmuş. Bu aralar fırsat bulursanız değerlendirin derim çünkü fiyatları güncelliyorlar gibi.

Sherlock seti benim de hep hayalimde ama sürekli erteliyorum. Fiyatlar da sürdkli daha fazla ertelememi söylüyor.

Bu konunun açıldığı gün Babil.com’dan Philip K. Dick’in Sondan Bir Önceki Gerçek adlı kitabını satın aldım ve hâlâ temin edilemedi…

Alfa ve Everest Yayınları’nın kitaplarını en hızlı temin edip gönderen Bkmkitap. 2 -3 gün içinde kargoya veriyorlar.

1 Beğeni

Everest yayınlarının Alman Sonbaharı gibi başka çevirisi olmayan çok güzel kitapları mevcut ama çoğu ne yazık ki baskısı tükenmiş. Modern Klasikler adı altında bastıkları kitapların benzeri yok. Ayrıca Hans Fallada’yı tanımamı sağladı, özel bir yeri vardır. Hemşerim çok güzel liste yapmış.

Alfa yayınları ise Umberto Eco’nun Orta Çağ Tarihi serisini basmalarıyla saygımı kazanan bir yayınevidir.

Bu iki yayınevi piyasada olmayan bir çok kitabı çeviriyor ancak gördüğüm kadarıyla tekrar basımlarda zayıflar.

1 Beğeni

Ben bkm den verdim geldi hemen. :+1:t6:

Şu Alman Sonbaharını ben de arıyorum. Bazı sitelerde tükendi bazılarında 10 gün temin yazıyor. Tüyapta standlarına bi uğrayacağım bakalım.

1 Beğeni

Alfa Yayınları ile ilgili sıkıntı kitapları ülke geneli fuarlara yollamışlar. Kitap evleri ve sitelere ikinci plana atılmış çoğuna gitmemiş. Bilginiz olsun. Geçikme nedenlerinden biri. Alacaklar göz önünde bulundursun. Bir sitenin müşteri telsilcisinden öğrendim.

3 Beğeni

Alfa yayınları sanırım soru hattında kitapyurdunu soran birine satış politikaları konusunda anlaşamadıkları tarzında bir şey söylemişti.

1 Beğeni

www.alfakitap.com da hepsi mevcut

Bir sene geçti, hâlâ bir gelişme yok. Alfa’dan almak istediğim bazı kitaplar var, ama genellikle Kitapyurdu’nu tercih ettiğim için hiçbirini alamıyorum. İdefix ve D&R’dan malum sebeplerden alışveriş yapmıyorum. Kitapları harabe şeklinde gönderiyorlar.

Fuarlara gittiğimde de aradığım kitapları stantlarda bulamıyorum. Ki zaten %15-20 indirimle el yakıyorlar. Görevliler de pek yardımcı olmuyor doğrusu. Philip K Dick’in toplu öykülerinin üçüncü cildini arıyorum diyorum, bizde öyle bir kitap yok cevabını veriyorlar. Başka yayınevinden çıktığı konusunda benimle inatlaşan bile oldu :sweat_smile:

Bu gidişle Alfa’dan listeme eklediğim kitapları almaktan vazgeçeceğim galiba :confused:

2 Beğeni

Alfa’dan alacaklarım varsa kendi sitelerini kullanıyorum. Eğer uzun zamandır baskısı olmayan bir kitap değilse (ki kendi sitelerinde stok durumunu belirtiyor) 1 saat içinde kargoya dahi verip şaşırttıkları oluyor. %30 indirim ile 50 TL üzerine çıkarak alışverişimi kargo ücretsiz olarak yapmış oluyorum.

http://www.alfakitap.com/ sitelerine bir göz atabilirsiniz.

Bu arada PKD 3. cilt sitelerinde mevcut daha geçen hafta üç cildide aldım.

https://www.alfakitap.com/kitap.php?id=368282

1 Beğeni

Kitapyurdu’nda Platin üyelik (+ %10 indirim) ve 4 taksit seçeneği varken başka yerden almak pek işime gelmiyor açıkçası :slight_smile: Ama son çare buraya bakacağım anlaşılan. Çoluğumun çocuğumun rızkını eski dostum, dört göz kitap kurduna kaptırmadığım bir ayda inşallah… :stuck_out_tongue:

2 Beğeni

Alfa, soru hattında Kitapyurdu ile bu konuda anlaşamadıklarını zaten belirtmişti. Daha uygun fiyatlı siteler elbet oluyor. (DR, İdefix gibi - zaman zaman) Ancak nasıl bir kitap geleceğini bilmediğimden biraz pahalı olsun temiz gelsin modundayım Alfa için.

Aynı gün kargo imkanı varken farklı siteleri de düşünmüyorum şu an için. Tabiki Kitapyurdu ile aradaki sorunu çözebilseler güzel olurdu.

1 Beğeni