Alfa Yayınları ve Everest Yayınları hakkında

Alfa Yayınları ile ilgili sıkıntı kitapları ülke geneli fuarlara yollamışlar. Kitap evleri ve sitelere ikinci plana atılmış çoğuna gitmemiş. Bilginiz olsun. Geçikme nedenlerinden biri. Alacaklar göz önünde bulundursun. Bir sitenin müşteri telsilcisinden öğrendim.

3 Beğeni

Alfa yayınları sanırım soru hattında kitapyurdunu soran birine satış politikaları konusunda anlaşamadıkları tarzında bir şey söylemişti.

1 Beğeni

www.alfakitap.com da hepsi mevcut

Bir sene geçti, hâlâ bir gelişme yok. Alfa’dan almak istediğim bazı kitaplar var, ama genellikle Kitapyurdu’nu tercih ettiğim için hiçbirini alamıyorum. İdefix ve D&R’dan malum sebeplerden alışveriş yapmıyorum. Kitapları harabe şeklinde gönderiyorlar.

Fuarlara gittiğimde de aradığım kitapları stantlarda bulamıyorum. Ki zaten %15-20 indirimle el yakıyorlar. Görevliler de pek yardımcı olmuyor doğrusu. Philip K Dick’in toplu öykülerinin üçüncü cildini arıyorum diyorum, bizde öyle bir kitap yok cevabını veriyorlar. Başka yayınevinden çıktığı konusunda benimle inatlaşan bile oldu :sweat_smile:

Bu gidişle Alfa’dan listeme eklediğim kitapları almaktan vazgeçeceğim galiba :confused:

2 Beğeni

Alfa’dan alacaklarım varsa kendi sitelerini kullanıyorum. Eğer uzun zamandır baskısı olmayan bir kitap değilse (ki kendi sitelerinde stok durumunu belirtiyor) 1 saat içinde kargoya dahi verip şaşırttıkları oluyor. %30 indirim ile 50 TL üzerine çıkarak alışverişimi kargo ücretsiz olarak yapmış oluyorum.

http://www.alfakitap.com/ sitelerine bir göz atabilirsiniz.

Bu arada PKD 3. cilt sitelerinde mevcut daha geçen hafta üç cildide aldım.

1 Beğeni

Kitapyurdu’nda Platin üyelik (+ %10 indirim) ve 4 taksit seçeneği varken başka yerden almak pek işime gelmiyor açıkçası :slight_smile: Ama son çare buraya bakacağım anlaşılan. Çoluğumun çocuğumun rızkını eski dostum, dört göz kitap kurduna kaptırmadığım bir ayda inşallah… :stuck_out_tongue:

2 Beğeni

Alfa, soru hattında Kitapyurdu ile bu konuda anlaşamadıklarını zaten belirtmişti. Daha uygun fiyatlı siteler elbet oluyor. (DR, İdefix gibi - zaman zaman) Ancak nasıl bir kitap geleceğini bilmediğimden biraz pahalı olsun temiz gelsin modundayım Alfa için.

Aynı gün kargo imkanı varken farklı siteleri de düşünmüyorum şu an için. Tabiki Kitapyurdu ile aradaki sorunu çözebilseler güzel olurdu.

1 Beğeni