Bilimkurgu Klasikleri Dizisi (İthaki Yayınları)

Aklıma ilk gelen Edmond Hamilton olmuştu ama “The Star Kings” romanı 1954’te “Seyyareler Çarpışıyor - Çağlayan”, “The Star Of Life” romanı 1969’da “Ölümsüzler Ülkesi Althar - Altın Kitaplar” isimleriyle yayınlanmış.
Dolayısıyla bu yazarı elemiş oldum.
43. kitap olarak eklenecek kadar eski olan bir eserin yazarı muhtemelen daha önce Çağlayan veya Okat yayınlarında yer almış olabilir. Zayıf bir ihtimal ise Baskan yayınlarında tek kitapla yer almış olan bir yazar olabilir.

1 Beğeni

Strugatskylerin dilini hiç sevmemiştim. Yefremov’da farklı değildir herhalde.

1 Beğeni

Yeniden basılsa, hatta tüm seri yeniden basılsa ne güzel olurdu. Gerçi İthaki 2002 yılında A. E. Van Vogt’un Feza Canavarları’nı (Uzay Tazısının Yolculuğu) basmıştı ama sanırım yeterince satılmadı. @irbis Planlarınızda var mıdır yine de sormak isterim,umut dünyası :slightly_smiling_face:

1 Beğeni
3 Beğeni

Aklima direkt Octavia Butler geldi. Umarım Kindred olur.

19 Beğeni

Asimov’un büyük yetenek olarak tanımladığı Poul Anderson olabilir mi acaba; daha önce İthaki bir kitabını çevirmiş.

3 Beğeni

Sallamak serbest ise John Brunner - Stand on Zanzibar diyorum.

5 Beğeni

Amerikalı olacak, Türkçeye tek kitabı çevrilmiş olacak, ve bilim kurgu yazıyor olacak…

Bu kıstaslar içerisinde sallamak serbest :slight_smile:

2 Beğeni

Yazarın şöyle bir eseri daha Türkçe’ye çevrilmiş. O yüzden onu elemek lazım.

3 Beğeni

Clifford D. Simak - Way Station diyorum ben de.

1 Beğeni

Kitap ödülü olmadan tadı çıkmıyor tahminlerin :slight_smile:

1 Beğeni

Bu tweet bana niye dejavu yaşattı? Sanki kendisi daha önce de böyle bir tweeti 50. kitap için yazmıştı.

1 Beğeni

Arkadaşlar daha tahmin etmenize gerek yok. Doğru cevabı veren arkadaşın mesajını beğendim.

6 Beğeni

Vatana millete hayırlı olsun. Şükür kavuşturana :slight_smile:

3 Beğeni

Şu 10 kitaplık kısımda (40-50 arası) herhalde bizi en çok heyecanlandıran iki kitaptan biriydi bu. Ötekisi de 50 numara zaten.

6 Beğeni

Bence bir ödülü hak etti ama yine de takdir sizin elbette.

3 Beğeni

Arkadaş içeriden galiba sürekli biliyor.

4 Beğeni

oh be sonunda çıkıyor ha.

2 Beğeni

Yeni haberle gelecekler için konuyu gün yüzüne çıkartayım.

1 Beğeni

20 Beğeni