Bilimkurgu Klasikleri Dizisi (İthaki Yayınları)

Tahminimce BKK sonlandırıldı. Son kitap 4 ay önce çıktı. Şimdiye kadar en azından yeni kitabın kapak görselinden bir parçayı göstermeleri gerekirdi.

Öyle bir şey olursa İthaki diye bir yayınevi kalmaz. Benim gözümde yani :slight_smile:

İnsan para akan musluğu kapatır mı ? Seri biraz yorulmuş olabilir,4-5 ay dinlenmeye bıraktılar devam edecekler. Belki basılacak kitapların çevirilerini bekliyorlardır. Sonuçta her yayınevinin düşündüğü bir program vardır. Zaten 50 kitap içerisinde benim çok fazla eksiğim var ve yeni kitap çıkarmaları benim için pek bir şey ifade etmiyor. Eksik serileri devam ettirseler bu seriden 6 ay daha kitap çıkmasa ben ağzımı bile açmam.

7 Beğeni

Şimdiye kadar en ufak bir ipucu gelmediği için - bir görsel, bir yazar adı, ilk defa basılacak bir eser şeklinde bir bilgi vb.- tahminde bulundum.

Şubat - Mart gibi demişlerdi, muhtemelen yakınlarda duyurulur yeni kitap. Beklentimiz en azından benim beklentim BKK içerisinde olan serilerden birisinin devam kitabı olması yönünde.

8 Beğeni

Bunca yangının içinde son derece isabetli bir hareket olur ve büyük ölçüde önü alınmış olur tepkinin. Ben böyle bir adım bekliyorum. Gecikmesini de buna bağlıyorum hatta.

1 Beğeni

Bana sanki çizgiromanlarda yaptıkları gibi arka arkaya bombalar gelecekmiş hissi veriyor bu suskunluk.

4 Beğeni

Aynı şekilde düşünüyorum. Hatta bence kitap da 2010 olacak.

2 Beğeni

Bu arada başlangıç ve devam konusunda bir örnek: 1. baskı Dune’da tek bir klavye sürçmesi bile yok yakalayabildiğim… Dune Mesihi’ndeyse 5-6 sürçme mevcut :slight_smile: birinci kitaptan yedinci kitaba özen düşmesine örnek…

bu arada devam ettirilmeyen seriler konusunda BKK olmasa da Uzun Dünya’nın ikinci baskısı 10 yıl sonra yapıldı… ve bu kitabın devam kitapları var… seri herhalde bir 80 yıla tamamlanır :rofl:

1 Beğeni

Bu mükemmel olur (20 krktr)

1 Beğeni

O da seriydi dimi.

resim

5 Beğeni

Şuydu galiba

Yeter artık seri eklemesinler abi. Gidip Neuromancer’ı basacaklar, herkes bir gaza gelip alacak çevirisi kötü olacağı için patlayacak. Sonra yine devamı gelmeyecek. Mümkünse önce eski serileri tamamlasınlar. Ama İthaki için prestij geri planda.

2 Beğeni

İnanır mısınız bilmem ama, bunun da dizisi çıkacakmış. İthaki şaşırtmıyor yine. :grimacing:

1 Beğeni

Bu kez netflix değil amazon’un prime video çekecek diziyi ama yine dizisi çekilen bir kitap olacak ithaki’den. Artık ithaki editör odasını şu şekilde hayal ediyorum;

X: günaydın arkadaşlar, şu şu kitabın bu bu yayın platformu dizisini yapacakmış!

Ithaki editörleri: nerede lütfen söyleyin!!!

13 Beğeni

Yok biliyordum. O zamanlar konusu geçmişti haha

Bildiğim kadarıyla basılacak olan William Gibson kitabı bu; Burning Chrome (Sprawl, #0) by William Gibson | Goodreads
Seriye dahil edilir mi bilmiyorum ama.

Bkk içinde ki seriler hangileri? Elimde ki yeni bkkleri okuyacağım, yenilmezi elime aldım ama seriysi sanki gibi hatırlıyorum. Seri olanlar varsa biraz daha bekletmek istiyordum. Dune, 2001 ve kızıl mars var bildiklerim.

@Gelu @Agent7 Teşekkür ediyorum.

1 Beğeni

İşkencecinin Gölgesi 4 kitaplık serinin birinci kitabı. Bitmeyen savaş da 3lü bir serinin ara kitabıymış galiba ama diğerleri basılmayacak sanırım.

1 Beğeni

Dune serisi. 4 kitap çıktı 2 çıkacak. Ana kitaplar 6 adet.
Bir Uzay Destanı serisi. 1 kitap çıktı 3 çıkacak.
Phlebas’ı Hatırla(kültür serisi). 1 çıktı 3 çıkacak. (Muhtemelen)
Kızıl Mars serisi. 1 kitap çıktı 2 çıkacak.
İşkencecinin Gölgesi. 1 kitap çıktı 2 çıkacak.

7 Beğeni