Daredevil | Korkusuzların Mutfağı

Daredevil hariç hiçbirinin 2.sezonlarını izlemedim. Özetlerini okuyup geçtim.

2 Beğeni

Daredevil ve Punisher var adam gibi bence de. Iron Fist, Luke Cage, bunlara bulaşmadım bile. Jessica Jones’ın ilk sezonunu bitiremeden bırakmıştım. Defenders’ı da Daredevil için izlemiştim zaten.

Bu nedenle heyecanla bekliyorum, sayılı gün kaldı bir de daha da sabırsızlanıyorum.

1 Beğeni

İlk yorumum Daredevil’a kısmetmiş. Ey ahaliii, çıktı 3. Sezon :raised_hands:t3::sunglasses:

2 Beğeni

Ben de 2. bölümü yeni bitirdim. Yarın tüm sezonu bitiririm büyük ihtimalle. :slight_smile: Çok seviyorum bu diziyi. Diğer dizilere göre çok oturaklı ve tatminkar.

Iron Fist dizisinin üstüne ilaç gibi gelecek. Netflix Daredevil’da güzel işler çıkarırken diğer marvel dizileri neden özensiz anlamıyorum. Jessica Jones’ın ilk sezonu yine iyiydi izletti ama gerisi pişmanlık.

Dünden bu yana istemsiz bir şekilde sonraki bölümü açmak zorunda gibiydim bölümler öylesine bitiyordu ki…

Şöyle taze taze inceleme de geldi @Bunn-Y arkadaşımızdan:

1 Beğeni

3x10’u izliyorum. Bölümün yarısından fazlası sadece Karen’la geçti kafayı yiyorum. 30 dk oldu hala Karen saçımı başımı yolacağım burada. Bu bölümün kalanı nasıl kurtarılır bilmem Matt’i bölümün sonunda göreceğiz gibi :rage:

Netflix acilen 13 bölüm inadından vazgeçmeli. İlk 7 bölüm çok iyi fakat dizi ondan sonra tökezlemeye başlıyor. Maksimum 8 ya da 9 bölüm olması gerekiyor.

1 Beğeni

Bu sezon karakter ağırlıklı bölümler yapmaları çok hoşuma gitti. Bir ara kendimi Star Trek The Next Generation izliyor gibi hissettim :smiley:

2 üstteki arkadaşa binaen her bölümü beğendiğimi söyleyebilirim.Bu sezonun kurgusu,karakterleri-özellikle Wilson Fisk-muazzamdı.
Bakalım 4.sezon nasıl olacak.

Diziyi bitireli 3 gün oldu. Genelde bu tarz dizilerde kadınlara çok yer verilmesine gıcık oluyorum. Bu gıcıklığım Dexter dizisindeki insanları zehirleyerek öldüren bir kadın seri katili Dexter’ın öldürmemesinden kaynaklanıyor. Neyse Dexter’a fazla girmeyelim. Olur olmadık yerde filmin hızını kesiyorlar bence. Saçma sapan fikirlerle de yok sen o değilsin artık bırakmalısın vs gibi kahramanımızın aklını çelip bizi sinirlendiriyorlar. :smiley: :smiley:

Aksiyon, kurgu ve herşeyiyle çok iyiydi 3. sezon. Finali de ayrı bir güzeldi. :slight_smile:

Benim diziyi bitirmeme 2 bölüm kaldı.

Çok beğendiğimi söyleyebilirim. Daredevil’in baş kötülerinden biri de bu sezon müthiş işlenmiş.

Eksik olarak gördüğüm tek nokta Daredevil’in biraz güçsüz gösterilmiş olması.

Evet, dövüş sahnelerinde kahramanımızın zorlanması onun da darbe yemesi çok gerçekçi ve güzel bir detay. Ve evet, neredeyse bütün dövüş sahnelerinde ya yaralıydı ya ilaç enjekte edildi vs ama burada Daredevil’dan bahsediyoruz… Marvel’daki en iyi dövüşçülerden biri bu adam.

Bu kadar şamar oğlanına çevrilmemeliydi, insanın mutluluğunu, hevesini kırıyor :slight_smile:

Dedim bana mı öyle geliyor ? Dizi yayınlayan birkaç sitedeki yorumlara baktım, böyle düşünen tek ben değilmişim :slight_smile:

Yine de bu ufak detay dizinin mükemmel olduğu gerçeğini değiştirmiyor tabi…

1 Beğeni

Ben daha altıncı bölümdeyim yüzde yüz katılıyorum resmen “bu çocuk geçen sezon çok güçlü oldu the hand assasinini dövdü debuff basalım” demişler ama koskoca DD sokak çocuklarından dayak yiyiyor resmen.

1 Beğeni

Defenders da Hand tarikatının 2 lideriyle kendi başına dövüşüyordu (diğerleri tekine bile gidiyordu) 3.sezon başında çok yaralıydı ama sonradan düzelmişti sonuçta anlamadım gitti niye kötüledi

1 Beğeni

Dizi, Netflix tarafından iptal edilmiş. Küfür edeceğim. :@

1 Beğeni

Disney+ kanalında devam edecektir muhtemelen ( umarım devam eder izlenebildiğim nadir süper kahraman dizilerinden biriydi.) Uzun zamandır netflix marvel dizilerin iptal edileceği yazılıyordu zaten belki daha iyi olur.

Etse bile aynı kalitede devam etmez. 13+ olur. Bu, hiç olmasını istemediğim bir şey.

1 Beğeni

Disney kendi çekeceği Daredevil dizisinin tüm senarist ve yönetmenlerini kovmuş. Zaten grev yüzünden 2025’e ertelenmişti, şimdi yeni yönetmenler ve senaristler bulmaları gerekiyor. Zaten Netflix’in çektiği dizinin kalitesine yaklaşacaklarına inanmıyordum, yaratıcı ekibi kovmaları buna işaret.

1 Beğeni

Evet geçen bende şu haberde okumuştum, Daredevil Born Again fena patladı gibi duruyor;

İlk başta 2024 deniyordu, şu an en erken 2025 diyorlar. Çoğu şeyi sil baştan yapacaklar.