Draco Malfoy'un Kabalığın Kitabını Yeniden Yazdığı 7 An


#1

Fantastik Canavarlar sitesinde tamamını okumak için: https://fantastikcanavarlar.com/dusunseli/pottermore/draco-malfoyun-kabaligin-kitabini-yeniden-yazdigi-7-an/

image

Latincede Draco, ejderha manasına gelir ki, Malfoy da isminin hakkını veriyor hani! Daha ufacıkken bile herkesi çıldırtmayı başarmış bir Hogwarts fenomeni: Draco Malfoy. Sinir bozucu gülümsemesi, olur olmadık yerlerden ve olayların altından çıkışı hepimizin aklında. Yıllar içerisinde, Hogwarts’ta söylediği hakaretamiz sözler ile bir sözlük yazabileceğimiz Draco’nun unutulmaz laflarını gelin Pottermore’dan tekrar dinleyelim. Draco Malfoy, Hogwarts… (DEVAMI…)


#3

Biraz değişik bir karakter de olsa serinin başından beri Malfoy’ u sevmiştim. Yetiştiği ortamı ve ailesini düşünecek olursak bu davranışları çok da anormal sayılmaz. Bazen onun bu davranışlarının nedenin elle tutulur bir başarı sergileyemediği için (belki de aile çevresinin baskısından) kendini bir şekilde ifade etme, gösterme çabası olduğunu düşünüyorum. Nitekim serinin sonlarında (Melez Prens dahil) sergilediği tutum, hal ve hareketleri ile aslında gerçek kendisini ortaya çıkarabilmiştir.