En Beğendiğiniz Kısa Filmler

1 Beğeni

Kırmızı

1 Beğeni
1 Beğeni

İlk izlediğimde çok sevmiştim bu filmi. Hatta 2010 a göre yer yer çok gerçekçi gelmişti ve finalde çalan şarkıyla birlikte etkisi kat kat artmıştı bende.

Sintel:

Bu da sonda çalan şarkı (I Move On):

2 Beğeni
2 Beğeni

Bunu zamanında birisi “İzlediğim en iyi kısa film” diye paylaşmıştı. Ben de çok sevmiştim.

2 Beğeni

Belki izleyen olmuştur. Para hırsını anlatan güzel bir kısa film.

1 Beğeni

Bu arada bunu 1,5 yıl önce atmışlar buraya ama olsun sayende belki başka insanlara ulaşır.

2 Beğeni

“Copy Shop”. 2000’lerin başında ortalığı baya kasıp kavurmuştu.

Bu arada bu ilk gönderim. Selamlar.

3 Beğeni
1 Beğeni
1 Beğeni

Geçe senenin başlarında yazıp yönettiğim, ilk kısa filmim olan Röportaj: İzmir’i yayınladım bir iki gün önce. Merak eden açıp bakmak isteyenler bakıp izleyebilir. :slight_smile:

Buyrunuz merak ettiğiniz küçük detaylar vs. olursa buradan bakabilirsiniz.

1 Beğeni

Black Holes. Sinir bozucu ve komik bir bilimkurgu parodisi, ağırlıklı olarak 2001’i izliyor.

1 Beğeni
2 Beğeni

Büyük İstanbul Depresyonu

“En” kısmı abartı kaçar. Beğendiğim Kısa Film kategorisinden.

17 Mart’a kadar aşağıdaki adresten erişilebilir. Filmi beğendiyseniz, yorumlarınızı kısa filmin resmi Instagram ve Twitter hesaplarına iletebilirsiniz.

1 Beğeni

Şunu geçen Mubi’de izledim. Beden dehşeti türünü kullanmış, ama bir büyüme hikayesi.

1 Beğeni
Nefesini Tut filmi hakkındaki yorumum

Gündelik hayatta kanıksadığımız yalanların, içten içe bildiğimiz gerçek hallerini bizlere tekrar hatırlatan bir film. Son kısmında, karakter aynayla karşı karşıya geldiğinde, bir “kendiyle yüzleşme” sahnesi beklerdim. Derin ve akılda kalıcı bir sahnesi daha olurdu. Oldukça beğendim, tavsiye ediyorum.

Yerli animasyon dünyasının parlayan yıldızı Gökalp Gönen’in üç kısa filmi. Üçü de bilimkurgu. Giderek daha yetkin bir anlatıya ulaştığı için filmleri yeniden eskiye doğru sıraladım.

Lâl (2022)

Avarya (2019)

Altın Vuruş (2015)

2 Beğeni