Fantastik Canavarlar 2: Grindelwald'ın Suçları mı? Yoksa J.K. Rowling'in Suçları mı? (Spoiler'lı İnceleme)

Kesinlikle katılıyorum . Film sadece çekilmiş olmak için çekilmiş derinlik yok anlam yok. Ama Dumbledorelar ve Anka kuşu hikayesi geçti filmde sonda da Credence’ a Grindelwald bir Dumbledore olduğunu söylerken Anka kuşu belirdi Grindelwaldın uydurduğu bir yalan mı ondan emin değilim . Bu bilgi doğru ise credence Albusun kuzeni veya oğlu olabilir kardeşi olamaz diye düşünüyorum çünkü Albus 11 yaşındayken babası Azkaban’a atıldı ve Albus filmde 46 yaşında Credence ise 18-20li yaşlarda gibi ama Albus eşcinsel denmişti . Gellertın gözü niye mavi , o kafatasından çektiği dumanla gelecekteki 2.dünya savaşını nasıl gördü ne büyüsü o . Gerçek Corvus un öldüğü Gemi Titanik ise Titanik batarken fırtınalı dalgalı bir deniz yoktu. McGonagall ? , Kan büyüsü uydurduktan eklenmiş gereksiz , hikayedeki derinliği yok eden bir öğe , son sahnede Flamel kitapta kadınla konuşuyor kadın sen de mezarlığa git diyor , (küre de ayrı bir muamma Flamel kahin mi ?) Gidiyor da ne oluyor ? Nagini arada Credence sarılmaktan başka ne işe yaradı sadece nagini önceden bir maledıctusmuş onu gördük eee ne oldu ? Leta Newt’e aşık niye Thesusla nişanlanıyor oradaki olay ne ? Quinne hemen nasıl ikna oldu ? Açıkçası ben bu filmi unutmak istiyorum kendi hayallerimdeki kurgu daha iyi.

1 Beğeni