Forum Üyelerinin İngilizce Seviyeleri

Bir haftaya B2, on beş güne C1, yemin ediyorum bir aya C2’ye kadar götürürüm ben bu işi.

4 Beğeni

Şimdi bu hangisi oluyor?
Bilmediklerimin üzerine düşünmedim. Sadece grammar olmasa iyi olurdu. Benim konuşmam daha iyidir. :smile:
Testi bir daha yaptım.

Sanırım ilkinde sorun oldu, çünkü seviyemi göstermemişti. B1’miş

4 Beğeni

Cok garip sorular cok garip kelimeler. Yani sacma demeyeceğim belki ama son kısımdaki smelly ve socks benzerligi sorularını görünce dedim yuh :sweat_smile: C2 olsam da a1 olsam da farketmez açıkçası. Bana göre ingilizcede en yuksek seviye demek POE siirlerini sözlüğe bakmadan anlayabilmek. O da benim için imkansız.

6 Beğeni

teste gerek yok, yaban ellerde eşimi bulu kendime aşık edecek kadar yeterli ingilizcem var çok şükür :blush::blush:

2 Beğeni

Benim seviyem yok şıklarda. ( A0 )

5 Beğeni

Bu da benim sonuçlarım. :blush:

3 Beğeni

Yok artık :smiley:. Ne yani, 1,5 aylık çalışma programımın yararı mı oldu? Herhalde 80% değildir :joy:

2 Beğeni

Biraz paslanmışım :slight_smile:
Score

4 Beğeni

Neden bazılarında seviye yazıyor ama bazılarında sadece oran? :grin:

3 Beğeni

Muhtemelen bir yerlere tıklamayı unuttuk ya da denemedik. Tekrar teste girmeyi göze alamadım :slight_smile:

3 Beğeni

Yok, ben testi 3 kere yaptım, iki kere yukarıdaki gibi, diğeriyse biraz farklıydı, seviyem B1 yazıyordu :smile:

3 Beğeni

Seviyeyi bulamadım ama %90 çıktı.Seviyeleri de hiç bilmiyorum sınırları vb.B1 salladım artık.

2 Beğeni

Çok güzel. :clap: :clap: :+1: :+1:

2 Beğeni

En az C1 olması gerek yani. :smile: Bravo. :slightly_smiling_face:
80% hangi seviye oluyor acaba?

3 Beğeni

E-okuyucular icat oldu mertlik bozuldu:D Artık İngilizce okuyabilmek çok çaba sarf etmeye gerek yok, kelimenin üstüne tıklıyorsunuz, size sözlük karşılığını veriyor. İngilizce öğrenmek için ideal bir yol. Ayrıca İngilizce görsel ve işitsel medyalara da ulaşmak da yine bir o kadar kolay. Hatta dünyanın dört bir yanından online ders de alabiliyorsunuz.
Alışıldık eğitimi aşmanın biraz vakti geldi gibi sanki…

3 Beğeni

Upper intermediate B2

1 Beğeni

Söylediklerinin hepsine katılıyorum :slight_smile:

Bu ülkede İngilizcesi sınıf arkadaşlarından daha iyi olanların hatrı sayılır bir kısmı oyun oynayanlardır. Geri kalanı da ya kurs almıştır ya da kitap okuyordur.

Baldur’s Gate’ten İngilizce öğrenme ekolü, farklı oyunlar üzerinden devam ediyor :slight_smile:

Hazırlık sınıfı boyunca derslere gitmeyip, bir yıl toplulukta FRP oynayarak yıl sonunda Hazırlık geçme sınavında başarılı olan tanıdığım var :slight_smile: Ve başlangıçta İngilizcesi gerçekten zayıf olmasına rağmen. Hazırlığı geçtiği okul da Odtü, yarım İngilizceli bir okul değil :slight_smile:

Yani çoook uzun süredir olan bir durum bu aslında, sadece e-okuyucu ile başlayan bir durum değil :slight_smile: Sadece insanlar yeni yeni bunu iyice kabullenmeye ve fark etmeye başlıyor gibiler. Biraz daha normalleşti sadece, hepsi bu :slight_smile:

6 Beğeni

Ben ankette B1 işaretlemiştim, değiştirmeye niyetim yok, B1 seviye olduğumdan eminim ama test sonucu ne derse desin…
Ek: Değiştirdim;)

2 Beğeni

@ErdemUnlu

Şundan oyun oynatan adama zaten öyle testen kaç aldın filan sorulmaz ayıptır.

5 Beğeni

Biz tanışıyor muyuz Erce? :slight_smile:

1 Beğeni