Harry Potter Kadınları: Sıra Dışı Bir Analiz

Fantastik Canavarlar sitesinde tamamını okumak için: https://fantastikcanavarlar.com/dusunseli/harry-potter-kadinlari-sira-disi-bir-analiz/

image

Not: Bu makale ilk olarak La Femme İndépendante adlı dergide Fransızca olarak Beyza Buket Cihan tarafından kaleme alınmış ve yazarı tarafından Türkçeleştirilmiştir. Harry Potter’ın efsanevi hikayesini ucundan kıyısından da olsa bilmeyen yoktur herhalde, değil mi? Harry’nin hikayesi dokunan, harekete geçiren, ağlatan, güldüren inanılmaz bir macera. Azımsanamayacak derecede büyük bir kitlenin, buna ben de dahilim, çocukluğu… (DEVAMI…)

3 Beğeni

Çok güzel tespitler yapılmış, okumak keyif vericiydi. Karakterlerin içinde özellikle Hermione, Molly ve Luna’ yı seviyorum. Minerva da çok saygı duyduğum bir karakter. Onsuz bir Hogwarts düşünemiyorum. Bu arada başından beri bir türlü sevemediğim Ron hakkındakileri okuyunca kendisine biraz daha gıcık oldum. :face_with_raised_eyebrow: :slight_smile:

Ron u sevmemek ne demek …gözüm seyiriyor çok fena gıcık oldum:scream_cat::wink:

Ne desem bilemiyorum. Bir türlü sevemedim Ron’ u, kız kardeşini de. Ama diğer Weasley üyelerini seviyorum. :slight_smile: Sanırım Ron’ un tavırları ve kişiliğine başından beri ısınamadım. Yapacak şey yok. :grinning:

Rupert Grint de sizinle aynı fikirdeymiş. :stuck_out_tongue:

1 Beğeni

Kesinlikle katılıyorum. Hermione hayranı olarak onu zerre kadar Ron’ la yakıştıramadım. Tamamen alakasızlar ve zoraki çift yapılmışlar gibi geldi bana. :smiley: Yine de Ron severlere bir şey diyemem, herkes farklı açılardan bakabilir.

1 Beğeni

Şimdi bir daha düşününce evet yakışmıyorlar zaten ilk başta yazar Hermione ve harry ’ i evlendirecekmiş

1 Beğeni

Dolares’i, Bellatrix’i Lavender’ı ’ cho ’ ginny i de sevmiyorum. Hepsi çok tatlı kadınlar bunlar hariç. Özellikle Hermione ve luna

bende öyle ron ve ginny i hiç sevemiyorum diğer weasly leri sevioyrum

1 Beğeni

açıkçası ron la yakışmıyorlar ve harry le arkadaş olarak iyiler

katılıyorum olmasydı keşke

Paylaşım için teşekkürler keyifle okudum. Hermione en sevdiğim karekter olmakla birlikle en sevmediğim karakter çoğunuzun sevmediği gibi Dolores’tir. Çünkü bana okullardaki kompleksli ve eğitimcilik seviyesi -10000 olan sözde öğretmenlerimi hatırlatıyor. En sinir olduğum şey alttan alttan kinayeli laf sokan insanlardır. Harry’ye ve diğer öğrencilere derilerinin altına işleyecek yaralayacak kalemleri verdiğinde, İngilizce dersinde sırf sınıf ödev yapmayı unuttu diye “I will not forget my homework again.” aptal cümlesini sayfa dolana kadar elimizin ağrımasına kulak vermeden yazdıran ruh hastası İngilizce öğretmenim gelir aklıma.

Tek solukta okudum. Sevdiğim karakterleri tabi :smiley: