Harry Potter Karakterlerinin Mitolojideki Yansımaları


(Dilara Uysal) #1

Fantastik Canavarlar sitesinde tamamını okumak için: https://fantastikcanavarlar.com/dusunseli/harry-potter-karakterlerinin-mitolojideki-yansimalari/

image

Harry Potter serisini yazarken Rowling birçok şeyden esinlendi. Elbette bu esin kaynaklarının bazıları mitolojik temellere dayanıyor. Karakter isimlerinden olaylara kadar etkileyen bu geniş edebiyatın izlerini her yerde görmek mümkün. Peki hep birlikte MuggleNet‘in ortaya çıkardığı bazı benzetmelere göz atmaya ne dersiniz? Harry Potter’da, üç başlı köpekten Remus Lupin’in adına kadar mitolojiye göndermeler her yerde var.… (DEVAMI…)


(Devrim Güngör) #2

https://goo.gl/images/MSy7GE


(Helin Cemre) #3

Gerçekten muhteşem ve profesyonel bir içerik olmuş,çok beğendim.Tüm samimiyetimle söylüyorum ki siteniz harika,özellikle bu seferki konuya bayıldım.
Tebrik ederim,Fantastik Canavarlar olarak en sevdiğim ve en sık uğradığım Harry Potter forumusunuz Yalnız merak ettiğim bir şey var,her içeriğin sonuna koyduğunuz Evapsie ne demek?


(emma watson ) #4

harika hermione nin ismi yunan mitolojisine dayanıyor hermes ten geliyo


(benevol) #5

Harry nin dünyasında merlin zaten çok çok eski bir büyücü,zaten merlin diye bir büyücü varmış.çok açıkça farkedilen benzerlikler değilde,şunların benzerlerini bulalım hadi denmiş gibi geldi bana.


(Oğuzhan özdeğirmen) #6

Zaten harry potter olsun, game of thrones olsun, yüzüklerin efendisi olsun hepsi mitolojiden ve eski zamandaki savaş, kahramanlardan esinlenerek yapıldı. Hepsi de uymuş :slight_smile:


(Wifhty Zet) #7

Athena. Sabah sabah aşık olduk yine.