Harry Potter Serisini Okumamışlar Cemiyeti

Seriyi okuyalı çok oldu. İlk okuduğum dönem Mösyö Taha gibiyimdir kesin çünkü o zamanlar herkes okuyordu. Birazda çocuk kitabı olduğu için ve akıcı bir şekilde yazıldığından herkes okuyordu. O yıl LOTR’un filminin çıkmasıyla birlikte benim hayranlığım LOTR’a kaymıştı. Tolkien kitaplarınında neredeyse tamamı 1. baskı var bende. Niye yazdım bunu bilmiyorum. :sweat_smile:

Kısacası seriye sahip olmaktan mutluyum, fakat öyle derin duygular beslemiyorum. Ciltli güzel bir baskısı çıkarsa ona terfi edip bunları değerlendirim. :joy:

4 Beğeni

Ve o günden sonra hiçbir şey eskisi gibi olmadı. Her akşam mesaj kutusu “bana sat onları” mesajlarıyla dolup taştı. Ne yapacağını bilemez bir haldeydi. :rofl:

Duygusal değilim diyorsunuz bu konuda. Mantıklı aslında.

3 Beğeni

Benimde pek fantastikle aram yok. Sadece Yüzüklerin Efendisi ve Harry Potter serisi okuduğum seriler arasında çıktı şansıma. Diğer kurulacak serilere büyük ihtimal hep adım yazılacak :joy:

3 Beğeni

Hayır Harry Potter konusunda pek duygum yok. Ancak listedeki yazarlar için aynı şeyi söylemem mümkün değil. Şimdilik bu yazarlar diyeyim devamı illaki gelecektir.

NOT: Sıralama olsun diye yazmadım ama bunların arasında benim favorim Pat.

1- Patrick Rothfuss
2- Brandon Sanderson
3- Steven Erikson
4- Robert Jordan
5- Terry Pratchett
6- Ursula K. Le Guin

1 Beğeni

İlk kez forumda gördüm adını ve aşırı merak ediyorum anlatı dilini. Ne zamana nasipse artık, bir okumam lazım bunu.

2 Beğeni

Bu konuya bakabilirsin;

1 Beğeni

Atacağım, teşekkür ederim. İlk kitap ne olmalı önerebilirsiniz. Neil Gaiman da forumda tanıdığım bir yazar oldu. Kafama göre İskandinav Mitolojisi ve yokyer sipariş ettim ama umarım başlangıç için doğru seçimlerdir bunlar. (Konular arası boyut atlıyorum) :grin:

Bir dönem herkesin elinde gördüğüm, sürekli konuşulan Harry Potter serisi popülaritesinden dolayı beni kaybetti :crazy_face: çok dillendirilmiş- abartı bulduğum bir seri olduğuna inandım. Ben biraz böyleyimdir, herkesin çok konuştuğu şeylere meyletmem. O yüzden o dönem okumadım, sonrasında izledim tabii.
İzlediğim film ve dizilerin de kitaplarını okumak bana göre değil, kafamda canlandıramadığım karakteri neyleyeyim diye düşünenlerden olduğum için yine okumadım, pişman değilim. :sweat_smile:
Velhasıl bu seriyi okumadım fakat fantastik filmleri de kitapları da aşırı severim. :upside_down_face:

1 Beğeni

Sana kitap önerebilecek pozisyonda değilim. Ancak konuyu açan fortknoxt ve sevgili cadıların üstadı Agape sana yardım edecektir.

1 Beğeni

Teşekkür ederim, onlara danışayım.

1 Beğeni

Benim gibi Harry Potter okumayanlara Neil Gaiman’ın The Books of Magic adlı çizgi romanını öneririm. Harry Potter’ın yazarı da bazı konularda bu çizgi romandan esinlenmiştir zaten.

2 Beğeni

Konu bu çocuk kitabının müridi tarafından açılmış arkadaşlar.

2 Beğeni

Tam olarak böyleydim. Sonra kitabını okudum ve keşke daha erken okusaydım dedim. 1 değil, 2 değil, 5 kere de okusam sıkılmadım, yine okurum pişman değilim :grin: Bu arada popüler şeylere karşı hâlâ önyargım var.

2 Beğeni

Gençliğimde filmlerini izledim. Geçen Netflix’te bakayım dedim tekrar ama çok çocuksu geldi :slight_smile:
İlk kitabını da orta okulda okumuştum. Geri kalanını okumadım.

Estağfurullah. Espriyle karışık :slight_smile:

Ama okuyun. Kesinlikle okuyun yani. Bu seride sayfalar bir başka akar.

Bu arada bende de tüm seri birinci baskı olarak var…dı… 1-2-3. kitapları eşim bir arkadaşına mı vermiş ne yapmışsa, onlar artık yok maalesef. 4-5-6-7 birinci baskı olarak var, 1-2-3. kitaplar ise ikinci baskı falandır. Eşimin kitapları. Onlara da diyet olarak ben el koymak durumunda kaldım.

4 Beğeni

Belki çok saçma gelecek ama birisiyle biraz sohbet ettiğimde, onun çocukken veya gençken Harry Potter okuyup okumadığını anlayabiliyorum.

1 Beğeni

Benim katıldığım kamplarda oda arkadaşlarımdan birisi mutlaka potterhead olmuştur. Sonuncusunda benden başka ikisi vardı.
Gerçekten nasıl anlıyorsunuz? :smiley:
@galeme ben ordaki the books of magic’i history of magic olarak algıladım, baykuş Hogwarts baykuşlarını anımsattı bana ve çocuk da basbaya Harry’e benziyor. :sweat_smile:

Ben de burda görüp okumak istemiştim. Ucu burdan görünmeyen listeme ekledim, bir gün kesin okurum, ama o gün bu gün değil. :sweat_smile: :laughing:

Nasıl ifade etsem, hani ruhlarına, kişiliklerine bir şey katıyor sanki. Tanıdık gelen düşünceler yakalıyorsun. Hayal güçleri mi desem bilemiyorum. Çok kafa birisi diyebileceğin tarzda oluyor karakteri. Genelleme yaparsak büyük oranda tutuyor tahminlerim. Çocukken veya gençken dememin sebebi de iki kişiyle tanışmıştım. Seriyi okudukları öğrendiğimde şaşırmıştım. Hiç o dediğim tarzda değillerdi. Bu yüzden ne zaman okuduklarını sorduğumda da 30’lu yaşlara varmak üzerelerdi. Onlar adına hem mutlu olup hem de bence geç kaldıkları için üzülmüştüm.

3 Beğeni

Çok iyiymiş keşke bende de olsa. Birisinin potterhead olduğunu sadece elinde kitabı gördükten ve ona sorduktan sonra anlıyorum. :sweat_smile:

2 Beğeni

Iyi bir ödeşme olmus hocam :smile::smile:
Kışa sürede edinip okuyacağım com fazla merak ettim . :raised_hand_with_fingers_splayed:t3:

3 Beğeni