Harry Potter Serisini Okumamışlar Cemiyeti

Estağfurullah. Espriyle karışık :slight_smile:

Ama okuyun. Kesinlikle okuyun yani. Bu seride sayfalar bir başka akar.

Bu arada bende de tüm seri birinci baskı olarak var…dı… 1-2-3. kitapları eşim bir arkadaşına mı vermiş ne yapmışsa, onlar artık yok maalesef. 4-5-6-7 birinci baskı olarak var, 1-2-3. kitaplar ise ikinci baskı falandır. Eşimin kitapları. Onlara da diyet olarak ben el koymak durumunda kaldım.

4 Beğeni

Belki çok saçma gelecek ama birisiyle biraz sohbet ettiğimde, onun çocukken veya gençken Harry Potter okuyup okumadığını anlayabiliyorum.

1 Beğeni

Benim katıldığım kamplarda oda arkadaşlarımdan birisi mutlaka potterhead olmuştur. Sonuncusunda benden başka ikisi vardı.
Gerçekten nasıl anlıyorsunuz? :smiley:
@galeme ben ordaki the books of magic’i history of magic olarak algıladım, baykuş Hogwarts baykuşlarını anımsattı bana ve çocuk da basbaya Harry’e benziyor. :sweat_smile:

Ben de burda görüp okumak istemiştim. Ucu burdan görünmeyen listeme ekledim, bir gün kesin okurum, ama o gün bu gün değil. :sweat_smile: :laughing:

Nasıl ifade etsem, hani ruhlarına, kişiliklerine bir şey katıyor sanki. Tanıdık gelen düşünceler yakalıyorsun. Hayal güçleri mi desem bilemiyorum. Çok kafa birisi diyebileceğin tarzda oluyor karakteri. Genelleme yaparsak büyük oranda tutuyor tahminlerim. Çocukken veya gençken dememin sebebi de iki kişiyle tanışmıştım. Seriyi okudukları öğrendiğimde şaşırmıştım. Hiç o dediğim tarzda değillerdi. Bu yüzden ne zaman okuduklarını sorduğumda da 30’lu yaşlara varmak üzerelerdi. Onlar adına hem mutlu olup hem de bence geç kaldıkları için üzülmüştüm.

3 Beğeni

Çok iyiymiş keşke bende de olsa. Birisinin potterhead olduğunu sadece elinde kitabı gördükten ve ona sorduktan sonra anlıyorum. :sweat_smile:

2 Beğeni

Iyi bir ödeşme olmus hocam :smile::smile:
Kışa sürede edinip okuyacağım com fazla merak ettim . :raised_hand_with_fingers_splayed:t3:

3 Beğeni

Biz size seriyi daha da merak ettirirdik ama…

4 Beğeni

Listelerlerdi bir ara baslarirm :slight_smile:

3 Beğeni

Mutlaka okuyun. Ve bir de, 1. kitapta Sirius isimli birinden bahsediliyor, ona dikkat edin. :grin: :wink:

4 Beğeni

Temin edicigim ve okucimm​:purple_heart::heart_eyes:

2 Beğeni

Filmleri izlemiş kitapları okumamış olanlar için
görseli şöyle bırakıyorum.

images (15)

4 Beğeni

Güleyim mi, kitaba böyle yapıldığı için kızayım mı, üzüleyim mi bilemedim. Ama gerçekten doğru, filmleri izleyip o kocaman kısmı bırakmak istemezsiniz.

4 Beğeni

images (12)
Buna ne demeli peki
Bu şekilde yapıp satıyorlar.

Edit: Fikir güzel o ayrı :slightly_smiling_face:

4 Beğeni

Ben ilk kitabı 24 yaşındayken okumuştum. Kuzenim vermişti. Önce çocuk kitabı diye burun kıvırmıştım, okumak istemiştim. Ama o gün çok yağmur yağıyordu ve evde mahsur kalmıştık. Yapacak başka bir şey olmadığı için kitap okumaya karar vermiştim. Sonrasında tek hatırladığım bitirene kadar elimden bırakamadığım. Öyle komik, öyle eğlenceli, öyle heyecanlıydı ki oturduğum koltuktan bir an olsun kalkmamıştım, yemek yemeyi bile unutmuştum hatta :smile: Hava kararmış, ışıkları yakmıştık ama ben hala kitabı okuyordum. Bitirmeden de yatmadım. Ertesi gün ilk işim ikinci cilde başlamak olmuştu.

Filmler kitapların yanında çok sönük kalıyor. Hogwarts’taki o okul ortamını, Harry ve arkadaşları arasındaki ilişkiyi, karakterleri vs yansıtmakta kitaba kıyasla çok başarısız. Değiştirilen bir sürü şey var. Atlanan bir sürü espri. Filmi izleyip de kitapları okumamazlık etmeyin sakın. Çok şey kaçırırsınız.

11 Beğeni

İşin dozunu kaçırıp “Kitapları okuyup filmleri izlemeyenler cemiyeti” kursam :smile:
Bir tek ben varımdır herhalde kitapları okuyup filmleri izlemeyen.

2 Beğeni

Kitapları okumadığım gibi filmleri de izlemedim tam anlamıyla. Bir tanesi için yeğenimle sinemaya gitmiştik. Sonra film bitince filmi ikiye böldükleri ve devam filmi olduğunu gördüm :confused: Hiç bir şey de hatırlamıyorum.

3 Beğeni

Iyi işte şimdi başlayın. :slightly_smiling_face:

3 Beğeni

Kitapların hepsini bitiremediğim için listeye beni de ekleyin. Filmleri her sene 1-2 kere izliyorum ama kitapları bitirmedim daha

1 Beğeni

Ben de varım. Ama haklısınız cemiyet kursak muhtemelen sadece iki kişi oluruz. :grin:

3 Beğeni

Biz Yüzüklerin Efendisini Okumamışlar Cemiyeti için 3 kişi diyorduk…
Şimdiyse 20-den fazlay, ehem, 3 kişi bile değiliz. :sweat_smile:

2 Beğeni