Harry Potter ve Kral Arthur'un Büyülü Dünyaları Arasında Dikkat Çeken 11 Benzerlik

Fantastik Canavarlar sitesinde tamamını okumak için: https://fantastikcanavarlar.com/dusunseli/harry-potter-ve-kral-arthurun-buyulu-dunyalari-arasinda-dikkat-ceken-11-benzerlik/

image

Kral Arthur‘un efsanevi hikâyesini hepiniz biliyorsunuzdur. Peki bu iki büyülü dünya arasındaki bazı benzerliklere birlikte göz atmaya ne dersiniz? Pendragonlar ve Potterlar… MuggleNet’in hazırladığı bu şaşırtıcı listeye hep birlikte göz atalım! 1- İkisi de bilge bir büyücü tarafından eğitildiler. (Dumbledore ve Merlin) 2- İkisi de çok küçük yaşta itibaren koruyucu aileler tarafından büyütüldüler. (Harry Dursleyler… (DEVAMI…)

1 Beğeni

İyi şeylerin örnek alınması gerektiğini düşünüyorum.

Excalibur ile griffyndor kılıcı birmi ? bi kere griffyndor kılıcını ihtiyacı olan her bir griffyndor çıkarabilir şapkadan,
ayrıca Harry nin çok sıkı eğitim aldığı söylenemez,çok ta başarılı değil derslerde,
ve arkadaşlar beni aydınlatın Harry ne zaman bulanık olmak la suçlandı ya benmi hatırlamıyorum ?Çok ta benzemiyor sanki ?

Sanırım department of mysteries de Bellatrix söylüyor.

Evet bulanık diyerek aşağılıyordu,ama orda sadece hakaret için söylüyor,genel büyücü toplumu içinde Harry ye bulanık demiyorlardı,poterlar zaten safkan bir aile olarak biliniyordu ama bunun ile övünmüyorlardı tabii.

1 Beğeni