Howard Phillips Lovecraft Kitapları

Ren Kitap listemize eklendi.

Alfa Yayınları’nın tarafından yayımlanan Cthulhu’nun Çağrısı kitabının kapağı güncellendi.

2 Beğeni

:smiley:

3 Beğeni

Benziyorlar zaten paralı aktör senatörlere karşı gülerken onun da dudakları Lovecraft gibi oluyor.

1 Beğeni
1 Beğeni
3 Beğeni

Blogum’da Lovecraft’ın hayatı, eserleri ve bütün uyarlamaları ile ilgili bir dosya hazırlamıştım. Adamın başından ne geçti de bu kadar korkunç hikaye yazdı, diye düşünenler bakabilirler :slight_smile: :

http://www.zifirisanat.com/lovecraft-kitaplari-filmleri-her-sey/

3 Beğeni

Laputa’dan yeni bir eser geliyor.

5 Beğeni

Laputa Kitap güzel işler yapıyor.

Kapak güzelmiş. :octopus:

2 Beğeni

Başlamak için hangi kitabını ve çeviri olarak yayınevini önerirsiniz ?

Hasan Fehmi Nemli çevirilerini öneririm dolayısıyla Alfa. Deliliğin Dağlarında veya Cthulhu’nun Çağrısı iyi bir başlangıç olabilir. Fakat sadece yazara başlangıç yapmanız için biraz da astroloji, Eski Mısır, Eski Avrupa, Latince vb. şeyler bilmek gerekiyor biraz ama zor durumda kalınca Hasan Fehmi Nemli notlarla açıklıyor.

Bir de okumadan önce sakin bir kafa ve bol hayalgücü.

1 Beğeni

Ben Alfa Yayınevinden "Dunwitch Dehşeti"ni öneririm. Eğer sevmezseniz, hiç boşuna yazarla vakit kaybetmezsiniz.

1 Beğeni

Ben Alfa’dan kapakları daha iyi yapmasını beklerken daha da kötüleştirmişler. Tamamen yenilenmeden eski kapakları almak lazım oldu. :thinking:

Yazın sıcağında güzel bir boşlukta okumak harika olur bunları. :sunglasses:

O güzel boşluğun gece yarısı gibi bir vakitte olduğunu belirtmek isterim. :smiley:

Boşluk derken hem sabah hem gece, tüm gün yani. Sonra uykuya dalınca rüyada devam ederim Lovecraft dünyasına :grin:

1 Beğeni

Ya bu ciltli kitap nerede kaldı? Aşırı sinirleniyorum artık ya, bekle bekle bir hal olduk.

1 Beğeni

Bu ay sonuna doğru büyük ihtimal duyururlar.

Yeni

3 Beğeni

Bekleyen arkadaşlar için burada da paylaşayım,

Lovecraft ciltli baskı için çalışmalar son bulmuş ancak kitabın sonuna yaklaşık 20 sayfalık bir ekleme yapma kararı alınmış, içeriği konusunda bilgi alamadım. Bu nedenle süreç biraz daha uzamış. Çalışmalar tamamlandığında baskı için matbaaya gönderileceği söylendi. Alfa’nın çalıştığı matbaa oldukça yoğun sanırım, örneğin Tolstoy Cilt-3 için bandrol alınalı oldukça süre geçti, matbaaya da gönderilmiş ancak daha ellerine ulaşmamış. Yani matbaada bir yoğunluk olduğunu söylemek mümkün. Bu nedenle ben olabilecek en geç tarihi sorduğumda bu yaz satışa açılacak dendi, bilginiz olsun. :slight_smile:

15 Beğeni