Ian Rankin Kitapları (Alfa Yayınları)

İnternet fiyatlarına göre kıyasladım ama boyut farkını göz ardı etmişim.

3 Beğeni

Zaten boyut - sayfa farkına göre kitap fiyat kıyaslaması doğru değil. Bir çok etmen var bir kitabın fiyatında.

2 Beğeni

Telif ücretleri, yayınevinin giderleri falan vardır ama fiyatlar bu hızla artmaya devam ederse yakında forumca Klasiklere dönmeye başlarız gibime geliyor :slightly_smiling_face:

1 Beğeni

:slight_smile:

Dahil olmayayım diyorum, böyle yazınca kızanlar oluyor diye ama beyaz peynir olmuş 50-60 TL.

6 Beğeni

Yeme, içmeye kitap forumu olduğu için girmiyorum bile :sweat_smile: O konulara da girersek çıkamayız :joy:

2 Beğeni

İşte ama o kitapçı, editör, yayınevi çaycısı sabah kahvaltıda beyaz peynir yiyor.

5 Beğeni

Sorun yok. Ben hep 10 liralık alıyorum.

9 Beğeni

En azından kağıt kalitesini düşürseler fiyatı da düşürerek ama :smiley: Bende dahil pek çok okur azda olsa rahatlar.

2 Beğeni

Yok hocam internet fiyatını da boyutu da gözardı ettiğinizde Grange yine etiket fiyatına baktığımızda 12 TL daha ucuz :slight_smile: Bilemiyorum ama Alfa yavaş yavaş bir artışa girdi, umarım okuyucularını kaybetmezler.
Ben Ian Rankin serisini “ya alayım arada okurum” maksadıyla topluyordum ama bu fiyatlarla devam etmem seriye.

3 Beğeni

Pek çok yayınevi pahalılanmaya başladı. Bu şekilde gitmeye devam ederse yakında klasiklere döneriz :sweat_smile:

4 Beğeni

Tabii ki tek kıyas kitabın boyutları değildir ama kıyasladığımız yazar da Grange veya Nesbo @alper bey. Yani Grange ve Nesbo’nun teliflerinin Rankin’in telifinden düşük olacağını sanmıyorum. Kağıt kalitesi deseniz birbirine çok yakın görünüyor.

2 Beğeni

Ben şu nedenle itiraz ediyorum. Çok fazla bilmediğimiz var. Bildiğimiz 1-2 etmen üzerinden kıyas doğru değil demek istiyorum.

Telif bir etmen, çeviri telifi başka bir etmen ve fiyat konusunda başka bir etmen de örneğin o kitabın kaç adet basıldığı, kaç satacağı ne kadar süre satışının devam edeceği vs. Örneğin Grange sadece kitapyurdu sitesinde şu ana değin 2500 adetten fazla satmış. Ian Rankin her halde tüm seneler içeriside Grange Kitapyurdu satış adetini zor yakalar.

Demek istediğim çok fazla bilmediğimiz bir konu olduğu için sadece sayfa sayısı ve ebat doğru kıyaslama sonucunu bize göstermez.

2 Beğeni

Çok göz ardı ediliyor ama tahmini satış sayısı fiyatlandırmadaki en önemli etmen diye düşünüyorum. 1.000 adet satılır denen kitapla 100.000 adet satılır denen kitabın fiyatlandırması aynı olamaz. Mesela Pegasus Hyperion’ın 100.000 satacağın bilseydi fiyatı daha düşük olurdu.

2 Beğeni

Genel manada dedikleriniz doğru olabilir. Ancak Rankin-Grange-Nesbo özelinde düşünürsek konulan etiket fiyatı biraz abartılı olmuş. Bir Rankin kitabına 54 tl etiket fiyatı konursa tabi ki az satacaktır. Örneğin ben son birkaç ay içerisinde sırf fiyatı yüksek diye almak istediğim en az 20-30 kitabı almadım. Daha önce de dediğim gibi Rankin’in tüm serisi var bende. Ancak bu kitabı 40 tl (Kidega fiyatı) verip de almam. İndirim kampanyalarında makul bir fiyata düşerse alabilirim.

1 Beğeni

Yeni Kitap

Diriliş Adamları

5 Beğeni

Yeni bir dizi. Malcolm Fox

4 Beğeni

Diğer başlıkta konuşmuştuk. Seri 18. Rebus kitabında John Rebus serisiyle birleşiyor. Alfa inşallah aradaki kalan 4-5 romanı da basar.

5 Beğeni

Dedektif John Rebus 14 (Yeni)

14. Kan Meselesi

5 Beğeni

John Rebus 15

4 Beğeni

Umarım hızlı bir şekilde basılır.

3 Beğeni