İlgi Çekici İllüstrasyonlar

7 Beğeni

9 Beğeni

Fırından taze çıktı

21 Beğeni

Bunu siz mi çizdiniz?

Evet, dijital ortamda tablet kullanarak yaptım. Bir referans fotoğrafa bakarak.

3 Beğeni

Birkaç rötuşa daha ihtiyacı var ama bu haliyle de paylaşabilirim sanırım. First Lady ^^

6 Beğeni

İki resim idi, ssleri birleştirince biraz bulandı.

3 Beğeni

11 Beğeni

16 Beğeni

30 Beğeni

Personal responsibility

7 Beğeni

7 Beğeni

Yeni bitti

6 Beğeni

5 Beğeni

Sanattan aldığımız tadı hiçbir şeyden almadık.

3 Beğeni

Beni yanlış anlamazsan yaptığın çalışmalarda gözlere çok fazla gözüm takılıyor. Belki sen de farkındasındır. Bu konuda kendini her daim geliştirmekte olduğunu ve gerçekten uğraştığını gördüğüm için belirtmek istedim.

Yanlış anlayacak bir şey yok. Gözlere gözüm takılıyor derken ne demek istediğini anlamadım ama :confused:

Göz pınarları simetrik değil veya çok sert geçişleri var. Bir diğer açıdan da aynı hizada değil bazıları. Biri büyük diğeri küçük gibi mesela. Bu tip ufak tefek her birinde gözüme takılan şeyler oluyor.

1 Beğeni

Referans kullanıyorum. Göz her zaman simetrik olmuyor referanslarda. Ya da bazen çok keskin geçişler oluyor. Referansa bağlı kaldığım için olabiliyor bu tür şeyler ama başarılı bulmadığım işler de oluyor gerçekten. Bunun nedeni biraz da tam olarak neyi nasıl yapmam gerektiğini bilmiyor olmam.

Süreç genel olarak deneme yanılma şeklinde ilerlediği için bütünlüğü korumak zor olabiliyor. Ya da o esnada fark etmiyorum çalışmanın dandikliğini. Sonradan görüp de ben bunu nasıl paylaşmışım dediğim çalışma çok )) Teşekkürler uyardığın için ama nasıl füzelteceğim konusunda hiçbir fikrim yok şu an. Zaman gösterecek ))

2 Beğeni

Özellikle yüz çalışmalarında simetrinin önemli olduğunu biliyorum. Referanslar da profesyonel olmayınca bozulmalar kaçınılmaz oluyor. Bana öğretileni sana da söyleyeyim. İki göz arası bir göz gibi düz bir kural var. Mutlaka santim santim değil. Bir de bilmem tercih eder misin ama yay çizmek bazen daha kolay sonuç verebiliyor. Bir de göz bebeklerinden aşağıya doğru yüzün açısına göre düz çizgi indiğinde dudakların uç kısımlarına denk gelmesi gerekiyor. Yine tabi santimi santimine değil ama iş görüyor. Anlatmak istediğim şunlar:

Ne kadar çok yaparsan o kadar elin alışmaya başlıyor dediğin gibi deneme yanılma gerektiriyor.

4 Beğeni