Isaac Asimov Kitaplığı (İthaki Yayınları)

(Can) #125

Acaba kapakla ilgili niye sorun çıkarmışlar? Yayınevi yetkilisi sorun çıktığını yazmıştı ama içeriğini yazmamıştı diye hatırlıyorum.

(Emre Aygün) #126

İptal etmek zorunda kaldığımız tüm Asimov kitaplarında apakların kitapların içeriğini yeterince yansıtmadığı yönünde bir geribildirim aldık. Bizim de anlam veremediğimiz bir durum oldu bu zira bugün kadar rasgele bir kapak kullanmadık, hepsi ya kitapların ilk baskılarındaki klasikleşmiş görselleriydi ya da bizzar Michael Whelan tarafından Asimov’un onayıyla çizilmiş kapaklardı. Zaten Vakıf ve İmparatorluk iptal etmek zorunda kaldığımız tek kapak değil. (:

(Can) #127

Ben anlayamadım Asimov Vakfı mı kapakların içeriği yansıtmadığını hakkında geri bildirim yaptı? Eğer öyleyse neden dinlemek zorundaydınız ki telif ile alakalı bir durum mu?

(galeme) #128

Bence asıl şimdiki kapaklar içeriği yansıtmıyor. :sweat_smile:

(Emre Aygün) #129

Ne demek neden dinlemek zorundaydınız ki? Sözleşmede ne yazıyorsa o yapılır. Sözleşmede kapak onayı maddesi varsa kapaklar onaylatılır. Onay vermezlerse ve ikna olmazlarsa kapaklar değiştirilir. Ortada iki tarafı da bağlayan bir anlaşma var.

(Tansel Diplikaya) #135

Ben de bu seriye başlamak istiyorum. Elimde İthaki’nin daha önce bastığı kitaplar var. Okuma sırası için araya robot serisinden de kitaplar konulmuş. Sadece Vakıf serisini okusam arada çok boşluklar kalır mı? Robot serisi daha ortada yok çıkması da sürer gibi.

Vakıftan önce Galaktik İmparatorluk serisini okumak daha mı iyi olur?

(Kadir) #136

Vakıf’ın ilk üç kitabını okuyabilirsiniz, ilk üç kitap Robot Serisi’yle bağlantılı değil. Ama geri kalan 4 kitap için Robot Serisi’ni okumanız gerekiyor.

Galaktik İmparatorluk, Vakıf Evreni’nin binlerce yıl önceki geçmişini anlatıyor. En azından Vakıf üçlemesini okumadan Galaktik İmparatorluk’tan yeterince keyif alabileceğinizi sanmıyorum.

4 farklı okuma rehberi vereyim, siz karar verin nasıl başlayacağınıza. Ben 4. sıralamayla okumuştum, gayet de güzeldi.

Kısaltmalar
R:Robot
V:Vakıf’ın tüm kitapları
VÜ:Vakıf Üçlemesi
VD:Vakıf Devam Kitapları

Okuma Rehberleri
R+Gİ+V
R+V+Gİ
VÜ+R+Gİ+VD
VÜ+R+VD+Gİ

(Tansel Diplikaya) #137

Teşekkür ederim. Sanırım 3 ya da 4 olarak yaparım ben de